Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija išbandė iPAD planšetinius kompiuterius.

Seminaras apie mobiliuosius renginius

2012 m. spalio 23 ir 30 dienomis Kaišiadorių rajono Algirdo Brazausko gimnazijoje vyko seminaro „Debesų kompiuterijos ir mobiliųjų įrenginių panaudojimas ugdyme“ I dalis. Mokymų metu buvo aptarta mobiliųjų įrenginių įvairovė. Peržiūrėti filmukai apie mobiliųjų įrenginių naudojimą mokykloje, pristatytas interneto puslapis 

www.upc.smm.lt/ekspertavimas/patarejai, kuriame pateikta informacija apie patarėjus bei mobiliųjų įrenginių programėles, skaitmenines mokymo priemones. Mokytojai susipažino ir su skaitmeninės bibliotekos http://ebiblioteka.mkp.emokykla.lt/ ištekliais, aiškinosi „debesų kompiuterijos“ sampratą, užsiregistravo emokyklos portale, naudojosi SkyDrive, Google Docs bendradarbiavimo aplinkomis.

Praktiškai išbandytos standartinės iPad'ų programos, skirtos įvairiems dalykams, bei testų / balsavimo, kaupiamojo vertinimo ir kt. nemokamos programos bei Apple TV galimybės. Didelį susidomėjimą sukėlė ir žavėjo Nasa Spacecraft 3D robotų tyrinėtojų atvaizdus pateikianti programėlė, kuri leido suvokti, kokia mokslo ateitis bei koks realus planšetų panaudojimas. Mokytojai mokėsi naudotis internetinėmis App Store (programų) ir iBooks (knygų) parduotuvėmis. Už galimybę dirbti su iPad 2 Apple planšetiniais kompiuteriais Kaišiadorių rajono Algirdo Brazausko gimnazija nuoširdžiai dėkoja Apple Švietimo verslo plėtros vadovui Baltijos šalims Sigitui Liaučiui, kuris paskolino seminarui reikalingą įrangą bei demonstravo platesnes iPad'o galimybes.

Džiugu, kad viename iš pirmųjų tokio pobūdžio seminarų Lietuvoje dalyvauja gimnazijos mokytojai, kurie suvokia, kad išmaniosios technologijos veržiasi į ugdymą ir reikia su jomis žengti koja kojon. Laukia II seminaro dalis, kur planuojame kurti interaktyvias priemones su iBook Author.

Ingrida Kupčiūnienė,
Informacinių technologijų mokytoja, mobiliųjų įrenginių taikymo ugdyme patarėja

Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.