Kauno mokytojai mokosi dirbti planšetiniais kompiuteriais

2012 m. spalio 19 d. Kauno pedagogų kvalifikacijos centre vedžiau nemokamą seminarą „Planšetinių kompiuterių panaudojimo ugdyme perspektyvos“. Seminare dalyvavo dvidešimt septyni mokytojai.

Planšetinių kompiuterių panaudojimo ugdymui galimybės demonstruotos ir išbandytos naudojantis iPad‘ais. Mokytojai praktiškai išbandė programas, dirbdami su iPad 2 Apple planšetiniais kompiuteriais. Mano, kaip lektorės, darbą palengvino Apple TV.

Galimybę teorinį seminarą paversti praktiniu sudarė Sigitas Liaučius, Apple Švietimo verslo plėtros vadovas Baltijos šalims. Jis ne tik atvežė įrangą, bet ir dalyvavo seminare, papildydamas mano pasakojimą jam žinomomis naujomis ir platesnėmis iPad‘o galimybėmis.

Seminaro metu mokytojai buvo supažindinti su mobiliųjų įrenginių įvairove bei jų operacinėmis sistemomis, trumpai apžvelgti planšetinių kompiuterių pagrindiniai skirtumai ir panašumai, išbandytos standartinės iPadų programos bei nemokamos dailei, muzikai, matematikai, anglų kalbai, fizikai, biologijai ir kitiems dalykams skirtos bei testų / balsavimo programos, mokėsi naudotis internetinėmis App Store (programų) ir iBooks (knygų) parduotuvėmis.

Susipažinta ir su elektroninių knygų kūrimo galimybėmis. Kaip pavyzdžiai pateiktos kolegės Ingos Hokušienės elektroninės knygos „Lietuvių tautinis kostiumas“ ir „Ornamentai“.

Pristatytas internetinis puslapis www.upc.smm.lt/ekspertavimas/patarejai/, kuriame pateikta informacija apie mobiliųjų įrenginių patarėjus bei programėles, skaitmenines mokymo priemones. Apžiūrėti skaitmeninės bibliotekos http://ebiblioteka.mkp.emokykla.lt/ ištekliai.

Seminaro pabaigoje aiškinomės debesų kompiuterijos sampratą, mokytojai užsiregistravo Švietimo portale, susipažino su SkyDrive aplinka.

Nuotraukos

Rigonda Skorulskienė,
Mobiliųjų įrenginių naudojimo ugdyme patarėja

Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.