2012 m. spalio 23 d. Vilniuje, Mokyklų tobulinimo centre, vyko seminaras „Pirmieji  žingsniai su planšetiniu kompiuteriu pamokoje

Seminare buvo susipažinta su skirtingų operacinių sistemų –„iOS“ („iPad“) ir „Android“ („Samsung GALAXY“ ir „Asus“) – planšetiniais kompiuteriais. Daugiau dėmesio buvo skirta atvirojo kodo – „Android“ – operacinės sistemos planšetiniams kompiuteriams. Mokėmės, kaip kurti ir šalinti paskyras, kaip nustatyti, kad visose funkcijose būtų rašoma lietuviškais rašmenimis, kaip naudotis klaviatūra, atsisiųsti ugdymui skirtų nemokamų programėlių, panaudoti e. knygas įvairių dalykų pamokose, kaip jas parsisiųsti į savo planšetinį kompiuterį, kokias e. knygų skaitymo ir klausymo galimybes suteikia planšetiniai kompiuteriai, kaip juos panaudoti, kad literatūra pasiektų visus mokinius.

Seminaro dalyviai planšetiniuose kompiuteriuose bandė lietuvišką skaitmeninį turinį pritaikyti įvairių dalykų pamokoms, mokėsi, kaip panaudoti įvairias ANDROID MARKET ir GOOGLE PLAY parduotuvių programėles, kaip filmuoti ir fotografuoti, kaip panaudoti planšetinius kompiuterius mokinių kūrybiškumui ugdyti.

Seminaras Mokyklų tobulinimo centre. Bandome fotografuoti su programėle „Image to ColorSketch“.

Per kavos pertraukėlę. Fotografuota su „Cartoon camera“ programėle.

Seminaro dalyviai diskusijoje pritarė minčiai, kad ugdymui reikia išnaudoti visus, jau įprastus mokiniams mobiliuosius įrenginius (mobiliuosius telefonus, muzikos grotuvus ir kt.), kad ugdymo turinys jiems būtų priimtinesnis.

2012 m. spalio 30–31 dienomis Vilniaus Ozo gimnazijoje vyko seminaras apie planšetinių kompiuterių naudojimą ugdyme. Seminaro metu mokėmės dirbti su „Android“ operacinės sistemos planšetiniais kompiuteriais „Arnova“, kuriuos turi įsigijusi mokykla. Pirmiausia susipažinome su įrenginio funkcijomis ir susikūrėme paskyras, kad galėtume naudotis „Arnova“ programėlių parduotuvės ištekliais.

Be spalio 23 d. seminaro aprašyme išvardytų dalykų, mokėmės atsirinkti programėlių parduotuvėje programėles, turinčias daugiausia funkcijų, leidžiančių skaityti EPUB formato knygas ir įsikelti jų turini iš kitų šaltinių; aptarėme puikios užrašų knygutės „Evernote“ programos galimybes ugdyme, išsiaiškinome, kaip pritaikyti programėlę „ES File Explorer“, kad galėtume planšetiniame kompiuteryje dirbti su įvairaus formato ir įvairiai supakuotais dokumentais.

Seminaruose daug dėmesio skyrėme asmens duomenų saugumui, kad nebūtų pažeistas privatumas.

Panevėžio rajono Švietimo centre vyko seminaras „Pažintis su planšetinių kompiuterių galimybėmis mokykloje“.

Seminaro akimirkos

Virginija Navickienė,
Mobiliųjų įrenginių naudojimo ugdyme patarėja

Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.