Lietuvos banko edukacinė ir metodinė medžiaga apie eurą

Gerbiami Mokytojai, 2015 m. sausio 1 d. euras tampa oficialia Lietuvos valiuta. Lietuvos bankas, siekdamas, kad visuomenė būtų pakankamai informuota apie naująją Lietuvos valiutą – eurą, parengė edukacinę ir metodinę medžiagą.

Edukacinė medžiaga, skirta ir ikimokyklinio amžiaus vaikams, ir įvairių amžiaus grupių mokiniams, parengta vadovaujantis principu, kad skirtingų amžiaus grupių mokiniai nevienodai įsisavina mokomojo turinio medžiagą.

Medžiagą sudaro paskaita ikimokyklinio amžiaus vaikams, du komplektai – po paskaitą „Pažink eurus“ ir pratybų sąsiuvinį dviejų amžiaus grupių (8–15 ir 16–18 metų) mokiniams, taip pat „Viktorina“ ir vaizdo klipai. Išdėsčius paskaitas bei parodžius vaizdo klipus, rekomenduojama mokiniams įtvirtinti žinias ir užpildyti pratybų sąsiuvinius bei pažaisti „Viktoriną“.

Edukacinę programą „Euras – mūsų pinigėlis“, skirtą ikimokyklinio amžiaus vaikams, sudaro tik paskaita, nes pratybų sąsiuvinių pildymas šios amžiaus grupės vaikams bus per sunkus ir neįdomus. Todėl siūloma vaikučiams duoti nupiešti monetą su mėgstamiausio gyvūno atvaizdu. Galite nupiešti apskritimus, juos iškirpti ir pateikti vaikams, kad jie juose pieštų skirtingas figūras.

Edukacinė medžiaga „Pažink eurus“

Pagarbiai
Lietuvos bankas