„Bebro“ konkurso antrasis etapas

Informatikos ir informacinių technologijų konkursas „Bebras“ vyksta kasmet nuo 2004 metų, tačiau šiemet pirmą kartą Lietuvoje surengtas šio konkurso II etapas. Jei pirmasis varžybų etapas orientuotas į masiškumą, norą pritraukti kuo daugiau dalyvių, sudominti mokinius (ir mokytojus) informatikos problemomis, tai antrojo etapo tikslas – išaiškinti geriausius, gabiausius šios srities mokinius, ypač atkreipti dėmesį į regionus, kad gabūs informatikai mokiniai būtų įtraukti į regionų tinklą ir toliau su jais būtų dirbama.

Jau antrą dešimtmetį vykdomas „Bebro“ konkursas yra tarptautinis, vyksta daugiau kaip 40-yje šalių (tarptautinė svetainė: bebras.org). Konkursas skirtas mokinių dėmesiui patraukti, sudominti informatikos mokslu, susieti su matematikos principais, supažindinti su pagrindinėmis informatikos ir informacinių technologijų sąvokomis, jų prasmingu taikymo kontekstu, išryškinti svarbiausius informatikos konceptus, paskatinti domėtis šiuolaikiniais informatikos inžinerijos metodais. Džiaugiamės, kad „Lietuvos energijos“ įsteigtas paramos fondas skyrė paramą Informatikos ir informacinių technologijų konkurso „Bebras“ veikloms plėtoti: atnaujinti konkurso vykdymo platformą, „Bebro“ varžybų lauką, patobulinti interaktyvių uždavinių kūrimo įrankį, pagerinti statistinių duomenų apdorojimą ir pan.

Į šiemet surengtą „Bebro“ konkurso II etapą buvo kviečiami tik dviejų amžiaus grupių dalyviai – geriausiai pasirodę juniorai ir senjorai, t. y. 9–12 klasių mokiniai, kurie pirmajame etape surinko daugiau kaip 140 taškų (iš 216 galimų). Konkursas vyko septyniose Lietuvos aukštosiose mokyklose (Klaipėdos, Šiaulių, Vilniaus, Kauno technologijų universitetuose, KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete, Utenos ir Alytaus kolegijose). Varžytis atvyko ir užduotis sprendė 292 mokiniai (139 juniorai ir 153 senjorai). Geriausiai pasirodę dalyviai (1–3 vietų laimėtojai) buvo apdovanoti diplomais, „Lietuvos energijos“ paramos fondo atmintukais ir regionų įsteigtais atminimo prizais.

Absoliučiai geriausiais (surinkę maksimalų skaičių taškų) buvo pripažinti dešimtokas Paulius Tručinskas iš Kauno technologijos universiteto gimnazijos, vienuoliktokas Lukas Naruševičius iš Panevėžio 5-osios gimnazijos ir dvyliktokas Pol Maksim Bovarov iš Vilniaus „Juventos “ gimnazijos. Laimėtojai paskelbti „Bebro“ svetainėje www.bebras.lt

Šių metų „Bebro“ pirmojo etapo užduotis galima išbandyti UPC svetainėje: http://www.upc.smm.lt/projektai/bebras/

Prof. Valentina Dagienė
Informacinių technologijų konkurso „Bebras“ organizacinio komiteto pirmininkė

 

 
Informacija atnaujinta 2015-10-16 15:28:35
Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.