„Bebro“ iššūkis 9-12 klasių moksleiviams

Sausio 31 dieną jau antrą kartą Lietuvoje mokiniai rinkosi į įvairias Lietuvos aukštąsias mokyklas varžytis su bendraamžiais informatikos ir informatinio mąstymo konkurso II etape. Šio etapo tikslas – išsiaiškinti geriausius, informatikai gabiausius mokinius. Į jį buvo kviečiami 9–12 klasių mokiniai (jauniai ir kolegos), kurie I etape surinko daugiau nei 116 taškų (iš 216 galimų). Konkursas vyko septyniose aukštosiose mokyklose (Kauno technologijos, Klaipėdos, Šiaulių, Vilniaus universitetuose, Alytaus, Panevėžio, Utenos kolegijose). Šįkart iššūkį spręsti įdomius informatikos ir informatinio mąstymo uždavinius priėmė 556 mokiniai (269 jauniai ir 287 kolegos). 1–3 vietų laimėtojai apdovanoti „Bebro“ diplomais ir „Oho“ kryžiažodžių žurnalų grupės dovana – pasirinkto žurnalo prenumerata metams bei regionų įsteigtais atminimo prizais.

Kiekvienoje aukštojoje mokykloje mokiniai buvo pakviesti ne tik dalyvauti konkurse (spręsti uždavinius), bet ir dalyvauti veiklose, kurių tikslas – supažindinti mokinius su aukštųjų mokyklų veikla, sudominti informatikos srities studijomis. Mokiniai bei juos atlydėję mokytojai ar tėveliai stebėjo Jaunųjų informatikų akademijos pristatymą, lazerių šou (Alytaus kolegijoje), lankėsi KTU „Santakos“ slėnyje (KTU Informatikos fakultete), konstravo prototipinius robotukus (KTU Panevėžio technologijų ir verslo falkultete), dalyvavo robotų sumo ir krepšinio varžybose (su „LEGO MINDSTORMS EV3“ komplektais) (Klaipėdos universitete), lankėsi praktinio mokymo laboratorijose (Panevėžio kolegijoje), klausėsi paskaitų apie Mėbijaus (Möbius) juostos ypatumus, stebėjo 3D spausdintuvo galimybes (Šiaulių universitete), taip pat dalyvavo paskaitoje „Vieta, kur susijungia matematika, fizika ir informatika“ (VU Matematikos ir informatikos fakultete). Kol vieni mokiniai dalyvavo konkurse, šios veiklos kitiems neleido nuobodžiauti.

Neprailgo ir rezultatų laukimas. Pertraukos metu mokiniams bei kartu su jais atvykusiems mokytojams, tėveliams buvo siūloma pietauti artimiausioje kavinėje, pasižvalgyti po miestą ar aukštąją mokyklą, pabendrauti su bendraminčiais.

Mokiniai su nekantrumu laukė rezultatų, o jų sulaukę džiaugėsi dovanėlėmis ar galimybe dalyvauti konkurse, veiklose, pabendrauti.

Geriausiais buvo pripažinti devintokas Karolis Medekša iš Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos, dešimtokas Pijus Bradulskis iš VšĮ Kauno technologijos universiteto gimnazijos, vienuoliktokė Aistė Žečkytė iš Joniškio „Aušros“ gimnazijos, dvyliktokas Gintautas Lasevičius iš Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos.

Nors kitas konkursas vyks tik rudenį, organizatoriai kviečia bendradarbiauti su „Bebru“: domėtis informatika, spręsti uždavinius, aptarti sprendimus, gilintis – daugiau skaityti, siūlyti naujų uždavinių, programuoti interaktyvius uždavinius, domėtis, kas vyksta kitose šalyse, diskutuoti.

Renginio akimirkos

Apie „Bebro“ veiklas daugiau
Įvyko konkurso „Bebras“ nacionalinė gerosios patirties konferencija
Reportažas iš konferencijos „Konkurso „Bebras“ geroji patirtis“

Informatikos ir informatinio mąstymo konkurso „Bebras“ organizacinis komitetas
El. p. info@bebras.lt
bebras.lt

 

 
Informacija atnaujinta 2016-02-03 15:54:16
Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.