Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacija skelbia: spalis – Lietuvos mokyklų bibliotekų mėnuo

Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacija (LMBDA) kviečia spalio mėnesį Lietuvos mokyklų bendruomenes aktyviai ir kūrybingai savo bibliotekose organizuoti veiklas, diskusijas, renginius tema: „Mokau ir mokausi su biblioteka“.

Šios iniciatyvos tikslas – paskatinti glaudesnį ir efektyvesnį Lietuvos mokyklų, jų bibliotekų ir bendruomenių bendradarbiavimą, siekiant bendrų švietimo ir ugdymo tikslų.

Mokyklos biblioteka atvira iššūkiams ir pokyčiams, kurių pagrindinis tikslas – padėti sėkmingai augti mokiniui, mokytojui ir visai bendruomenei. „Turime sau atsakyti į klausimą, ar norime, kad mūsų vaikai žinių lauke būtų turistai, nuotykių ieškotojai ar tyrinėtojai?..“ (Suomijos švietimo ekspertas Juha Lahtinenas). Šiuolaikinė biblioteka siekia asmens ugdymosi sėkmės, todėl besimokančiųjų saviraiška, dalyvaujant bibliotekos veiklose, yra tokia pat svarbi asmenybės augimui, kaip ir formalusis ugdymas.

Kviečiame mokyklų bendruomenes diskutuoti, ieškoti bendrų susitarimų, dalytis patirtimis, kaip mokyklų bibliotekos gali prisidėti prie mokinių pažangos, telkdamos bendradarbiauti ir vienydamos mokyklų ir gyvenamosios vietos bendruomenes.

2017 m. gegužę Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacija tapo IASL (International Association of Shool Librarianship – IASL) nare. Vienas iš IASL tikslų – skatinti ir remti mokyklų bibliotekų vystymąsi visame pasaulyje. IASL biuras nuo 2008 m. kiekvieną spalį skelbia Tarptautiniu mokyklų bibliotekų mėnesiu. 2017 m. spalio mėnesio tema – „Bendruomenių ir kultūrų bendradarbiavimas“. Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacija, palaikydama šią IASL iniciatyvą, 2017 m. spalio mėnesį skelbia Lietuvos mokyklų bibliotekų mėnesiu. Mokykla, rajonas gali savarankiškai vykdyti šiai iniciatyvai skirtas veiklas visą spalio mėnesį ar savaitę.

Informacija apie spalio mėnesį vykdomas šiai iniciatyvai skirtas veiklas ir diskusijas kviečiame pasidalyti mokyklų bibliotekų tinklaraštyje (www.inmedio.jimdo.com) bei „Facebook“ paskyroje „Mokyklos biblioteka“ pavadinimu „Spalis – Lietuvos mokyklų bibliotekų mėnuo“.

Organizuoja
Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacija

Partneriai
Vilniaus universiteto biblioteka
Ugdymo plėtotės centras

Rasa Jančiauskaitė,
Mokyklų veiklos tobulinimo skyriaus specialistė

 

 
Informacija atnaujinta 2017-09-19 17:21:45