Įvyko „Mokome sėkmei“ baigiamasis seminaras

Vasario 22–23 d. vyko Britų tarybos ir Ugdymo plėtotės centro įgyvendinamos tęstinės pedagogų kvalifikacijos tobulinimo programos „Mokome sėkmei“ (angl. „Teaching for success“) baigiamasis seminaras. Programos dalyviai nepabūgo spaudžiančio žiemos šaltuko ir gausiai susirinko apibendrinti įgytos patirties, planuoti veiklų ateičiai ir, žinoma, pabendrauti su kolegomis bei pamėgtais Britų tarybos lektoriais.

Mokytojai klausė charizmatiškojo Jamie Keddie istorijų kritinio mąstymo tema, susimąstė žiūrėdami video apie neįgaliųjų ingtegraciją į visuomenę ir socialinį teisingumą. Dirbdami lektorių Chriso Thorno, Cristianos Osan ir Teodoros Naibos moderuojamose grupėse, mokytojai noriai dalijosi savo didelėmis ir mažomis sėkmėmis, iššūkiais, su kuriais susidūrė nuotolinių kursų metu ar bandydami klasėje pritaikyti programos metu įgytas žinias.

Pasibaigus mokymams, spausdami programos „Mokome sėkmei“ koordinatoriaus Paulo Braddocko ranką, mokytojai džiaugėsi turėję galimybę patobulėti didaktikos srityje, apmąstyti savo pedagoginę praktiką, prisiminti anglų kalbą (programa buvo vykdoma anglų kalba). Dalyviams patiko programos dizainas: jų teigimu, nuotoliniai mokymai yra labai patogi mokymosi forma, nes užduotis galima atlikti tiesiog namuose, turint laisvo laiko. Ateityje jie ir toliau dalyvautų tokiuose mokymuose, tik jie galėtų būti ne tokie intensyvūs.

Lektoriai taip pat pasidžiaugė, kad pedagogų aktyvumas Lietuvoje pranoko jų lūkesčius. Nuotolinių kursų metu dalyviai įsitraukė, buvo motyvuoti. Jiems rūpėjo įvardyti profesinius sunkumus, kurių patiria dirbdami su mokiniais, bei ieškoti sprendimų, kaip juos įveikti tobulinant savo veiklą ar keičiant požiūrį į problemas – tapti reflektuojančiais praktikais. Lektoriai pastebėjo, kad ši programa pritraukė sąmoningus dalyvius, siekiančius realaus pokyčio klasėje. Didžiausias laimėjimas, pasak jų, yra dalyvių suvokimas, kad panašiai mąstančių mokytojų yra gerokai daugiau ir jie yra pasiruošę save suprasti kaip klystančius ir nuolat besimokančius žmones.

Daugiau nuotraukų
Rūta Mazgelytė,
Viešųjų ryšių specialistė

 

 
Informacija atnaujinta 2018-02-27 10:18:32
Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.