Iškilmingai atidaryta kultūros edukacijos savaitė „Menų dūzgės“

Kovo 17 d. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijoje žavingais akordeonų muzikos garsais prasidėjo kultūros edukacijos savaitės „Menų dūzgės“ atidarymas. Jo dalyvius pasveikino švietimo ir mokslo viceministrė Natalija Istomina, kultūros viceministrė Patricija Poderytė, Ugdymo plėtotės centro direktoriaus pavaduotojas Ričardas Totoraitis.

Tardama sveikinimo žodį viceministrė N. Istomina pabrėžė būtinybę išplėsti mokymosi aplinkas, suteikti mokiniams kuo daugiau galimybių mokytis iš patirties. Ji pabrėžė mokinių mokymosi edukacinėse erdvėse svarbą ir patirties, kuri ten įgyjama, autentiškumą, išliekamumą. Viceministrė P. Poderytė pasidžiaugė produktyviu „Menų dūzgėse“ užsimezgusiu švietimo ir mokslo sričių bendradarbiavimu ir pabrėžė kultūros reikšmę ugdant asmenybes. Viceministrė palinkėjo dalyviams užmegzti glaudžius vietos kultūros įstaigų ir mokyklų ryšius, tikslingai išnaudoti vieni kitų galimybes. Ugdymo plėtotės centro direktoriaus pavaduotojas Ričardas Totoraitis, sveikindamas atidarymo dalyvius, teigė, kad geram mokytojui ypač svarbi erudicija, platus požiūris, leidžiantis dirbti kūrybiškai, išlaisvinantis ir patraukiantis mokinius. R. Totoraitis pažymėjo, kad „Menų dūzgėse“ dalyvaujantys mokytojai ne tik pasiruošia įdomesniam ugdymo procesui, bet patys mokosi, tobulėja kaip asmenybės.

Dalyvius vėl užliejo muzika, kurią dovanojo Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos mokytojų akordeonų kvintetas (J. Lokucijevska, J. Prusevičienė, H. Dainovskaja, S. Lavuta, V. Voskan), o dalyviai turėjo galimybę padūgzti minidūzgėse: edukacines programas atidaryme pristatė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmų, Lietuvos dailės muziejaus Meno pažinimo centro, Nacionalinės dailės galerijos ir Energetikos ir technikos muziejaus edukatorių komandos. Dalyviai sužinojo esminius heraldikos principus ir nusipiešė savo herbus, išbandė rytietišką tapybą, pabandė matyti tik lytėdami taktilinius atvirukus, eksperimentavo „Namų laboratorijoje“.

Kultūros edukacijos savaitė „Menų dūzgės“ šiais metais Lietuvoje vyksta jau trečią kartą. Savaitės metu mokytojams sudaromos galimybės sistemingai susipažinti su kultūros įstaigų edukaciniais projektais ir veiklomis. Kviečiame išsirinkti ir registruotis į aktualius renginius.

Registracija į renginius vyksta per Ugdymo sodą, dalyviams bus išduodamos Ugdymo plėtotės centro pažymos.

Išsamiai apie „Menų dūzges“

Žydrė Jautakytė
Kalbų ir meninio ugdymo poskyrio metodininkė

 

 
Informacija atnaujinta 2016-03-18 14:49:24
Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.