Jaunimas Lietuvoje yra puikus

Balandžio 20 dieną vykusiame Lietuvos mokinių lyderystės forume jaunieji lyderiai entuziazmu nustebino net organizatorius. Susirinkęs būrys projekto „Drąsinkime ateitį“ sukviestų moksleivių mokėsi iš lektorių Aurimo Vietrino ir Lianos Mogišaitės patirties, smalsumą tenkino klausinėdamas garsių Lietuvos žmonių apie jų karjerą, gyvenimą ir svajones, savo gebėjimus atskleidė kūrybinėse dirbtuvėse.

Forumo programą pradėjo lektorius, verslo konsultantas Aurimas Vietrinas. Viena svarbių lyderystės sąlygų įvardinęs sportą, jis čia pat su susirinkusiais mokiniais, kurių dauguma prisipažino ryte mankštos nepadarę, atliko keletą fizinių pratimų bei davė patarimų, kaip neužmigti nuobodžiose pamokose. Tačiau šios paskaitos metu mokiniams patarimais pasinaudoti nereikėjo – visi su susidomėjimu klausėsi, norėjo sužinoti, kieno sapną sapnuoja lyderis. O susitikimo pabaigoje, lektoriui uždavus tą patį klausimą publikai, keli balsai choru atsakė: „savo“. Ir buvo teisūs.

„Kuo tamsesnė naktis, tuo ryškesnės žvaigždės“, – ši A. Vietrino paskaitoje nuskambėjusi frazė vėliau buvo dar ne kartą cituota forumo metu. Iš tiesų panašu, jog kartais niūrioje šiandienos realybėje iškilti nelengva, tačiau įmanoma. Verslo konsultantės, andragogės Lianos Mogišaitės paskaitos metu išgirsta jos pačios gyvenimo istorija atskleidė, jog viską galima pasiekti savo jėgomis. „Aštuonerius metus klaidžiojau po pasaulį ieškodama, o devintaisiais dirbu patį mylimiausią darbą“, – prisipažįsta lektorė. Ji teigė tikinti, jog, suvokus, ko tikrai nori gyvenime, reikia nebijoti. „Jei tikrai turi vidinį norą – sugebėsi jį realizuoti“, – jaunąją kartą drąsino L. Mogišaitė.

Žurnalistas Andrius Užkalnis, dalyvavęs susitikime su moksleiviais, antrindamas lektorei, teigė, jog svarbu nebijoti daryti karjeros pasirinkimų, nes tai neišvengiama. Taip pat svarbu suvokus, jog jie buvo neteisingi, nebijoti pokyčių ir pradėti iš naujo. Anot žurnalisto, asmenybės pagrindas yra charakteris, mokėjimas bendrauti ir dėstyti savo mintis. Viena svarbiausių lyderio savybių – gebėjimas atsikelti parklupus. „Lietuvoje daug skundžiamasi jaunimu. O aš manau, kad jaunimas yra puikus“, – A. Užkalnis šviesiai atsiliepė apie didžiąją jaunų žmonių dalį, kuri, pasak jo, neskaičiuoja užsienio šalių socialinių išmokų dydžių ir neplanuoja, kaip ten geriau „prasisukti“.

„Trokštama profesija ir tai, ką gali gerai daryti, – ne tas pats. Laimingas būsi tada, kai dirbsi darbą, kurį gerai išmanai ir kuris tau sekasi“, – šiuos žurnalisto žodžius patvirtino moksleivių susitikimai su kitais žinomais Lietuvos žmonėmis. Įvairių profesijų atstovai atskleidė savo darbo užkulisius, atsakinėjo į klausimus, kaip ir kodėl pasirinko tai, už ką yra pripažinti visuomenėje. Ambasadorė Ina Marčiulionytė su mokiniais dalijosi savo patirtimi plačiuosiuose politikos vandenyse ir pasakojo apie kultūrinius lyderių skirtumus. Prodiuseris Gediminas Jaunius ne tik atsakė į smalsių su juo susitikti panorusių mokinių klausimus apie šou pasaulį, bet ir dalijo laiko planavimo patarimus. Režisieriaus Emilio Vėlyvio klausytojus sužavėjo pasakojimai apie gyvenimą kaip įkvėpimo šaltinį ir kūrybinį pašaukimą. Vytauto Didžiojo universiteto Katalikų teologijos fakulteto dekanas ir roko grupės įkūrėjas Benas Ulevičius atsakė į klausimą, kas bendro tarp muzikos ir religijos, bei diskutavo su mokiniais vertybių klausimais. Į Vilniaus technologijų ir dizaino kolegiją, kuri svetingai priėmė renginio dalyvius, atvykusių moksleivių didžiausio susidomėjimo penktadienio popietę sulaukė susitikimas su radijo laidų vedėju Mindaugu Stasiuliu. Jis dalijosi linksmu požiūriu į gyvenimą, pasakojimais apie studentiškus metus bendrabutyje ir kelią iki ten, kur jis yra šiandien.

„Lyderystės skatinimas tarsi apvainikuoja visą neformalųjį ugdymą, į kurio svarbą stengiamės atkreipti visuomenės dėmesį. Ši tema amžina“, – taip, apibendrindamas mokinių lyderystės forumo aktualumą, spaudos konferenciją pradėjo projekto „Drąsinkime ateitį“ vadovas Edmondas Babenskas.

Projektas yra iš dalies finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis, įgyvendinant projektą „Neformalaus ugdymo iniciatyvų sistemos „DRĄSINKIME ATEITĮ“, skirtos asmenybės bendrųjų gebėjimų ugdymui, diegimas bendrojo lavinimo mokyklose“ (projekto Nr. VP1–2.2-ŠMM-05-K-01–025) pagal priemonę „Kalbų mokymo, verslumo, ugdymo ir inovatyvių švietimo metodų kūrimas ir diegimas“.

Gabija Čeledinaitė
Projektas „Drąsinkime ateitį“
Gabija.celedinaite@drasinkimeateiti.lt

 

 
Informacija atnaujinta 2012-04-26 02:00:00
Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.