Prasideda registracija į antrosios kultūros edukacijos savaitės „Menų dūzgės“ renginius

Mokinių pavasario (Velykų) atostogų metu, 2015 m. kovo 30–balandžio 3 dienomis, antrą kartą vyks kultūros edukacijos savaitė „Menų dūzgės“. Šiais metais įvairių dalykų bendrojo ir neformaliojo ugdymo mokytojai yra kviečiami į trijų tipų renginius: informacinius, mokomuosius ir kultūrinius. Informaciniuose renginiuose mokytojai susipažins su kultūros institucijos edukacine veikla ir aptars mokymosi netradicinėse erdvėse galimybes. Šiemet mokytojams prisistatys Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras, Lietuvos aklųjų biblioteka, viešoji įstaiga „Menų spaustuvė“, Nacionalinė dailės galerija, Lietuvos nacionalinis muziejus, Lietuvos valstybinis choras „Vilnius“, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, M. K. Čiurlionio namai, Kauno miesto muziejus, Kauno IX forto muziejus, Maironio lietuvių literatūros muziejus, Klaipėdos koncertų salė ir kt.

Mokomieji renginiai skirti mokytojų profesiniam tobulėjimui išbandant edukacines programas, dalyvaujant seminaruose, kūrybinėse dirbtuvėse, diskusijose. Lietuvos edukologijos universitetas kviečia mokytojus į 4 seminarus, Lietuvos liaudies buities muziejus – į visą dieną truksiančią edukacinę programą. Vilniaus pilių valstybinis kultūrinis rezervatas, viešoji įstaiga „Vitražo manufaktūra“, Marijampolės kraštotyros muziejus, Alytaus miesto teatras, Alytaus Kauno choreografijos mokykla, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras ir daugelis kitų institucijų kviečia išbandyti įdomiausias edukacines programas.

Šių metų „Menų dūzgių“ naujiena – kultūriniai renginiai mokytojams. Juose mokytojai galės pasimėgauti žymiausių Lietuvos menininkų kūryba. Kultūros edukacijos savaitės įžangai Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras kviečia į simfoninės muzikos koncertą „M. Ravelio koncertai fortepijonui“. Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Kauno mažasis teatras, teatras „Atviras ratas“ kviečia į spektaklius, „Skalvijos“ kino centras – į filmų peržiūras, Nacionalinė dailės galerija – į ekskursiją po ekspoziciją. Panevėžio J. Miltinio dramos teatras ne tik pakvies mokytojus į keletą edukacinių renginių, bet ir į edukacinį spektaklį „Iš Nuomiškio gyvenimo“. Viską sunku išvardinti – renginių tinklelį rasite adresu duomenys.ugdome.lt/renginys/?duzges.

Lietuvos Respublikos kultūros ministerijoje vyks diskusijos aktualia informacinių karų tema, kūrybinės dirbtuvės ugdymo turinio metodininkams ir kultūros edukacijos darbuotojams.

Organizuojant „Menų dūzges“ bendradarbiauja Lietuvos Respublikos kultūros bei švietimo ir mokslo ministerijos, Ugdymo plėtotės centras. Pirmoji „Menų dūzgių“ savaitė įvyko 2014 metų balandžio 14–18 dienomis. Per ją surengti 157 renginiai 56-iose skirtingose Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Marijampolės, Kupiškio, Kelmės, Lazdijų, Vilkaviškio ir Zarasų kultūros įstaigose ir mokslo institucijose.

Kviečiame bendrojo ir neformaliojo ugdymo mokytojus aktyviai registruotis į „Menų dūzgių“ renginius bei skleisti informaciją savo bendruomenėse. Mokytojams, dalyvavusiems renginiuose, bus išduodama tai patvirtinanti Ugdymo plėtotės centro pažyma.

Kultūros edukacijos savaitės „Menų dūzgės“ kalendorius

Žydrė Jautakytė
Ugdymo turinio skyriaus
Kalbų ir meninio ugdymo poskyrio metodininkė

 

 
Informacija atnaujinta 2015-03-09 13:32:13
Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.