Mokyklos kviečiamos dalyvauti novatoriškame projekte apie žiniasklaidą ir jos poveikį!

Įgyvendinant „Erasmus+“ programos finansuojamą projektą „Media Literacy and Critical Thinking in Youth work“ (liet. „Medijų raštingumas ir kritinis mąstymas jaunimo veiklose“), kurio vienas iš partnerių yra Ugdymo plėtotės centras, skelbiamas konkursas Lietuvos bendrojo ugdymo mokykloms tapti projekto partnerėmis ir deleguoti gabiausius jaunimo lyderius ir potencialius žurnalistus dalyvauti tarptautinėje Žurnalistų ugdymo ir Bendraamžių švietėjų programose.

Partnerių vaidmuo

Dalyvavimas projekte – puiki galimybė parodyti, kokius puikius ateities lyderius ugdo Jūsų mokykla, užtikrinti jų tobulėjimą pagal pasaulinį pripažinimą pelniusias jaunimo ugdymo programas. Taip pat šie moksleiviai prisidės prie pozityvių pokyčių Jūsų mokyklos bendruomenėje.

Ugdymo programose taikomi jau išbandyti ir puikiai vertinami jaunimo ugdymo metodai, lavinami dalyvių kritinio mąstymo, medijų ir informacinio raštingumo įgūdžiai. Programų metu ne tik suteiksime teorinių žinių, bet ir įtvirtinsime jas praktiškai, nuolat palaikydami ryšį su bendraamžių švietėjais tapusiais moksleiviais. Įgyvendinti užduotis moksleiviams padės programos koordinatorius ir Jūsų regione dirbantys jaunimo darbuotojai.

Prie projekto norinčias prisijungti mokyklas kviečiame:

Ypač laukiame mokyklų, kuriose vaikai puikiai geba komunikuoti ne tik lietuvių, bet ir lenkų, rusų, baltarusių ir kitomis kalbomis. Dalyvauti projekte bus atrinkta iki 40 labiausiai motyvuotų Lietuvos mokyklų.

Kiekvienos programos trukmė – 8 mėnesiai (2017 m. lapkritis – 2018 m. birželis). Dalyvavimas jose nemokamas, kompensuojamos moksleivių kelionės, maitinimo ir apgyvendinimo išlaidos.

Apie ugdymo programų organizatorius

Nacionalinis socialinės integracijos institutas yra sukaupęs ilgametę jaunimo neformalaus ugdymo patirtį. Jau nuo 2009-ųjų bendradarbiaudamas su šalies mokyklomis įgyvendina bendraamžių švietėjų projektą „Piliečio žadintuvas“ (dar žinomą „Pozityvo“ vardu), kurio metu inovatyvių neformalaus ugdymo metodų taikymo kompetencijas pasitobulino 292 jaunimo lyderiai ir 171 mokytojas iš 146 ugdymo įstaigų, o viso projekto veiklose aktyviai dalyvavo 2319 moksleivių. Per aštuonerius savo veiklos metus instituto programose tiesiogiai dalyvavo daugiau kaip 3000 jaunų žmonių iš Lietuvos ir kaimyninių šalių. Kaip rodo tyrimai, kampanijų „Myliu Panda“, „Visi skirtingi – visi lygūs“ veiklos netiesiogiai įtraukė kas ketvirtą jauną žmogų Lietuvoje.

Maloniai kviečiame dalyvauti!

Rita Baškienė,
Informacinių technologijų skyriaus metodininkė

 

 
Informacija atnaujinta 2017-10-12 15:22:59