Išdykę peliukai pasklido po mokyklas

Saulėtą birželio rytą vaizdingoje Dubysos pakrantėje įsikūrusioje Zalensų sodyboje į baigiamąją konferenciją susirinko projekto „Mokymo inovacijų taikymo infrastruktūros kūrimas siekiant plėtoti netradicinio ugdymo formų įvairovę“ dalyviai.

ES struktūrinių fondų finansuojame projekte, kurio vykdytoja – Trakų Vokės vidurinė mokykla, buvo siekiama įdiegti inovatyvų, netradicinių ugdymo galimybių plėtros modelį, pagrįstą Multiple Mouse technologijos taikymu, pradinių klasių mokinių ugdymo procese. Ši technologija, geriau žinoma kaip MS Mouse Mischief programa, pagyvina įprastą pamoką, sukelia šiek tiek šurmulio ir suteikia žaismingumo, todėl jai prigijo lietuviškas pavadinimas „Pelės išdykėlės“.

Projekte (2012–2013 m.) dalyvavusios mokyklos buvo aprūpintos MS Mouse Mischief technologijai naudoti reikiama įranga.

150-čiai projekto mokyklų mokytojų vesti 32 val. mokymai. Juose pedagogai ne tik išmoko naudotis nauju kompiuteriniu įrankiu, parengti atitinkančias Bendrąsias programas MS Mouse Mischief priemones – skaitmenines pamokas, bet ir tobulino savo gebėjimus taikyti kitus inovatyvius ir IKT naudojimu pagrįstus ugdymo metodus.

Į baigiamąją konferenciją mokytojai atvyko pasidžiaugti nuveiktais darbais, pasidalyti patirtimi, išgirsti švietimo naujienų.

Konferencijoje projekto vykdytojos Vilniaus Trakų Vokės vidurinės mokyklos direktorė Genė Talačkienė aptarė projekto eigą ir jame pasiektus rezultatus. Mokymų lektorės ir skaitmeninių pamokų kūrimo ekspertės Valdonė Navickaitė, Dalia Skeirienė ir Birutė Kasparienė apibendrino sukurtas skaitmenines pamokas, mokyklų partnerių mokytojai parengė kūrybiškus nuveiktų darbų pristatymus. Ugdymo plėtotės centro metodininkė Eglė Vaivadienė konferencijos dalyvius supažindino su projekto „Pradinio ugdymo tobulinimas“ sukurta virtualia mokymosi aplinka ir naujausiais IKT įrankiais, skirtais pradiniam ugdymui. Ugdymo plėtotės centro Informacinių technologijų skyriaus metodininkė Alvida Lozdienė pristatė naujas skaitmenines technologijas, Lietuvoje vykdomus tarptautinius projektus, mobiliųjų įrenginių naudojimo ugdyme galimybes.

Įgyvendinant projektą buvo sukurta daugiau kaip 400 MS Power Point skaitmeninių pamokų, tinkamų naudoti darbui su „Pelėmis išdykėlėmis“. Parengtos pamokos apima visus mokomuosius dalykus, įvairias ugdymo sritis, ugdo skirtingus mokinių gebėjimus, atitinkančius Pradinio ugdymo bendrąsias programas.

Sukurtos skaitmeninės pamokos yra labai įvairios. Vienos jų yra išsamios, pateikiančios ir nuoseklią mokomąją medžiagą, ir „pelių užduotis“, kitos siūlo trumpesnes, žaismingas pasitikrinamąsias mokomąsias apklausas. Todėl kiekvienas mokytojas, atsižvelgdamas į savo mokinių gebėjimų lygį, pamokos uždavinį, turės pasirinkimo ir kūrybiško pritaikymo galimybę. Net ir neturint Microsoft Mouse Mischief integruotos programėlės ir kompiuterio pelių, mokytojams yra sudaryta puiki galimybė pritaikyti bei organizuoti tikslingas, įdomias ir interaktyvias veiklas.

www.peliukai.lt – tai atvira duomenų bazė. Visi Lietuvos mokytojai kviečiami pasidalyti Multiple Mouse Michief technologijos naudojimo patirtimi ir savo sukurtomis pamokomis (pamokas siųskite el. paštu valdone.nav@gmail.com arba sauvisauda@gmail.com).

MS Mouse Mischief – nemokama programa (galima atsisiųsti čia), integruojama į MS Power Point 2010/2007 programą. Ji suteikia galimybes mokytojams kurti interaktyvias pateiktis, užduotis, testus, įtraukiančius visus klasės mokinius. Vidutiniškai 5–25 mokiniai, kiekvienas turėdamas savo pelę, gali atsakinėti į klausimus su keliais atsakymų variantais ar piešti bendrai naudojamame ekrane. (Daugiau skaitykite programos atsisiuntimo, diegimo ir naudojimo instrukcijoje.)

Beveik pusė tūkstančio interaktyvių pamokėlių – didelė pagalba mokytojui, siekiančiam pagyvinti savo pamokas, suteikti joms žaismingumo. Juk sužadinę mokinių motyvaciją, įtraukę juos į aktyvią, smagią ir įdomią veiklą pasieksime daug geresnių mokymosi rezultatų.
Kviečiame apsilankyti svetainėje ir tapti ne tik jos naudotojais, bet ir aktyviais skaitmeninių pamokų kūrėjais.

Projekto veiklų vadovės, skaitmeninių pamokų kūrimo ekspertės-konsultantės
Valdonė Navickaitė ir Dalia Skeirienė

 

 
Informacija atnaujinta 2013-06-18 02:00:00
Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.