Ugdymo plėtotės centre – karpinių paroda Tautinio kostiumo metams paminėti

Gražia tradicija tampa Ugdymo plėtotės centro pirmojo aukšto koridoriaus sienas puošti įvairių dailės sričių kūriniais. Kartu su vasara baigėsi kultūros edukacijos savaitės „Menų dūzgės“ fotografijose užfiksuotų akimirkų paroda, o rugsėjo 1–30 d. čia eksponuojama Vilkaviškio rajono kūrybinės grupės „Sėjinis“ karpinių paroda, skirta Tautinio kostiumo metams paminėti.

Kūrybinė grupė „Sėjinis“ – Vilkaviškio rajono popieriaus karpinių meistrus vienijanti ir regiono tautodailę įvairiuose renginiuose reprezentuojanti grupė. Šioje karpinių parodoje pristatomi Vilmos Anskaitienės, Virginijos Armanavičienės, Vaidos Babilienės, Linos Bakaitienės, Oksanos Kraipavičienės, Smiltės Kraipavičiūtės, Odetos Luišytės ir Rūtos Natkevičiūtės – aštuonių „Sėjinio“ grupės narių – karpiniai.

Kūrybinės grupės vadovė Virginija Armanavičienė yra aktyvi ir iniciatyvi fotomenininkė ir popieriaus karpinių meistrė, mokytoja-švietėja, ugdymo priemonių (vadovėlių ir skaitmeninių) vertintoja, dalyvauja šalies mokinių kūrybinių darbų vertinimo komisijose įvairiuose konkursuose, dailės olimpiadose, nuolat tobulinasi. Ji įkūrė Meno ir edukacijos centrą, kurio edukaciniai renginiai nuolat įtraukiami į kultūros edukacijos savaitės „Menų dūzgės“ programą. Rugsėjo 8 d. Virginija Armanavičienė Ugdymo plėtotės centro darbuotojams pristatė parodos „Tautinio kostiumo metams“ idėją, kiekvieno kūrinio sumanymą ir technikos ypatumus, o vėliau visus norinčiuosius pakvietė į kūrybines dirbtuves kartu pasimokyti karpinių meno.

„Mes, sėjinukės, didžiuojamės, kad esame UPC ir juodai-baltai poriname apie labai brangius mums visiems dalykus. Mes tikime, kad šios parodos lankytojui nereikalingi ypatingi raktažodžiai, bandant suvokti pagarbų Sėjinio pasakojimą apie lietuviško drabužio turtingumą, grožį, apie lietuvaičių darbštumą, kūrybiškumą derinant drabužio dekoravimo technikas, medžiagas, spalvų ir raštų ritmus... Mus įkvepia gimtinės kalneliai ir pievos, lietuviškos dainos ir pasakos, kraštiečių poetų ir rašytojų kūriniai... Karpiniais puošiame savo ir bičiulių sielas, šio tautodailės amato mokome regiono žmones“ – Virginija Armanavičienė.

Žydrė Jautakytė,
Ugdymo turinio Kalbų ir meninio ugdymo poskyrio metodininkė
 
Informacija atnaujinta 2017-09-12 09:52:31