Dingusių vaikų paieškos sistema ir pagalba jų artimiesiems

Kovo 13 d. Vilniuje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su pasaulinio socialinio tinklo „Facebook“ atstovais aktyvavo dingusių vaikų paieškai skirtą sistemą „Amber Alert“. Lietuva – pirmoji iš Šiaurės šalių, kurioje buvo įdiegta ši sistema.

„Amber Alert“ – tai „Facebook“ funkcija, leidžianti atsakingoms institucijoms nedelsiant išsiųsti pranešimą su dingusio vaiko nuotrauka ir naujausia informacija visiems socialinio tinklo vartotojams, dviejų šimtų kilometrų spinduliu nutolusiems nuo vietos, kurioje paskutinį kartą buvo matytas dingęs vaikas, skelbia Prezidentės spaudos tarnyba.

Nevyriausybinė organizacija „Dingusių žmonių šeimų paramos centras“ padeda dingusių be žinios žmonių artimiesiems, prekybos žmonėmis aukoms ir smurtą patyrusiems vaikams ir jų tėvams. Organizacija nemokama pagalbos linija teikia emocinę ir psichologinę paramą bei reikalingą informaciją dingus žmogui. Organizacijos svetainėje www.missing.lt skelbiama vertinga informacija apie tai, kaip elgtis dingus artimam žmogui.

NEMOKAMA PAGALBOS LINIJA 8 800 26161

Marija Načaitė
Informacinių technologijų skyriaus metodininkė

 

 
Informacija atnaujinta 2018-03-26 11:37:22
Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.