Mokykla 2013: ieškoti, atrasti, išdrįsti

Naujienos  | Apie projektą  | Registracija  | Partneriai  | Spaudoje  | Kontaktai  | 

Renginių medžiaga  | Galerija  | Vaizdo įrašai


Šiandienos pirmokai – rytojaus lyderiai ir atradėjai

Vienintelė šalyje švietimo paroda „Mokykla 2013“ skelbia šių metų akcentus

Kas galėtų suskaičiuoti, kiek einšteinų ir galilėjų šiemet atėjo į pirmąją klasę? Tūkstančiai, o gal tik keletas? Kiekvienas pirmoką į mokyklą išleidžiantis tėvas tiki, kad jo vaikas – išskirtinis. Vaiko protas yra imlus ir atviras, tad vienas iš esminių klausimų, užduodamų ugdymo specialistams – kokiomis žiniomis praturtės mano vaikas mokykloje? Kaip jis bus ugdomas? Koks mokytojas augins jo asmenybę? Kaip skatinti vaiką atrasti, ieškoti, pažinti pasaulį, puoselėti jo smalsų protą ir norą mokytis? Šiuos klausimus nagrinės trečioji mokymo priemonių ir mokyklų įrangos paroda „Mokykla 2013“.

Paroda „Mokykla“ – vienintelis visą švietimo bendruomenę – mokinius, mokytojus, mokyklų administraciją, tėvus, neformalaus ugdymo specialistus – jungiantis renginys Lietuvoje, pristatantis naujausias mokymo tendencijas ir inovatyvių technologijų naudojimą ugdyme. „Šių metų parodoje norime aktualiai ir netradiciškai kalbėti apie gamtos mokslų mokymo būdus bei priemonių panaudojimą kitų disciplinų dėstyme, – teigia parodos projekto vadovė Agnė Žekonytė. – Juk didžioji dalis mokyklose dėstomų dalykų – įvairialypiai gamtos reiškiniai, be to, šiuos mokslus kremta visi aliai vieno – nuo pirmokėlio iki abituriento“. Parodoje pamatysite, kaip, narpliojant dangaus kūno atsiradimo teorijas ar pro skaitmeninį teleskopą stebint kometos judėjimą dangaus skliautu, vaikus galima mokyti ne tik astronomijos, bet ir tautosakos pagrindų, supažindinti su senųjų žvaigždėlapių kūrimo principais ar pristatyti didžiųjų atradėjų istorijas. O interaktyviais parodos renginiais siekiama parodyti, jog norint užauginti plataus akiračio, kūrybingai mąstantį vaiką kiekvienas mokytojas turėtų gebėti demonstruoti sąsajas tarp įvairių mokslų, skirtingų laikotarpių subrandintų idėjų. „Mokykloje 2013“ veiksiančioje interaktyvioje klasėje lankytojai – mokytojai, mokiniai ir jų tėvai – galės tiesiogiai stebėti alternatyvias pamokas, patys išbandyti įvairias priemones ir taip semtis įkvėpimo visiems mokslo metams.

Parodoje taip pat bus daug diskutuojama aktualia ne tik mokyklai, bet ir visai valstybei lyderystės švietime tema. Ugdymo plėtotės centro parodos koordinatorė Justina Sajė pastebi, kad tai svarbu sprendžiant šiandieniniam ugdymui kylančius iššūkius: „Lyderio gebėjimai reikalingi tiek efektyviam mokyklų valdymui, tiek siekiant sužadinti mokinių norą mokytis ir būti inciatyviems, tiek – bendrąja prasme – ugdant laisvą, atsakingą, kuriantį sau ir kitiems individą“. Ją papildo projekto „Lyderių laikas“ vadovė Rasa Šnipienė, teigianti, kad lyderiu gali būti kiekvienas, kuris nuolat mokosi, ugdosi reikalingas kompetencijas, gilinasi į jį dominančias sritis ir prisiima atsakomybę už šalies ateitį. Parodoje įvyks švietimo vadovų forumas, kuriame bus apžvelgtos lyderystės švietime stiprinimo gairės, išryškėjusios Lietuvos pirmininkavimo ES renginiuose, pristatomos sėkmės istorijos, vyks diskusijos. Parodos lankytojus kvies „Mokytojų kambarys“, kuriame visi norintieji galės pasidalinti įžvalgomis, ką jiems reiškia lyderystė švietime, kaip ji galėtų būti įgyvendinama, kokios naudos atneštų mokyklai ir mokiniui ir, žinoma – koks turėtų būti tikras lyderis. Edukologės Meilės Lukšienės 100-ųjų gimimo metinių proga bus pagerbti mokytojai šviesuoliai, o iš anksto atrinktos mokinių komandos varžysis organizacinių, meninių, derybinių gebėjimų ir žinių taikymo užduotyse. Visas tris dienas parodos dalyviai turės galimybę ugdytis lyderystės įgūdžius, bendradarbiauti, mokytis vieni iš kitų.

Jau trečius metus organizuojama paroda „Mokykla“ siekia tapti švietimo bendruomenės idėjų kalve – vieta, kur susitinka įdomiausios įžvalgos, aktualiausios temos, užsimezga draugystės ir įskeliama smalsumo kibirkštis mokiniui, mokytojui, mokyklai.

Paroda „Mokykla 2013“ vyks gruodžio 6–8 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Organizatoriai: Švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centras, Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“.

Rasa Keliuotytė
LITEXPO spaudos centras
Tel. (8 5) 268 6821
El. paštas r.keliuotyte@litexpo.lt

Martyna Bražiūnaitė
Ugdymo plėtotės centras
Tel. (8 5) 210 9828
El. paštas martyna.braziunaite@upc.smm.lt

 

 
Informacija atnaujinta 2013-09-04 13:25:00
Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.