Mokykla 2013: ieškoti, atrasti, išdrįsti

Naujienos  | Apie projektą  | Registracija  | Partneriai  | Spaudoje  | Kontaktai  | 

Renginių medžiaga  | Galerija  | Vaizdo įrašai


Savaitgalį vyko trečioji paroda „Mokykla 2013“

Šių metų „Mokyklos“ akcentai buvo kūrybiškumas ir inovatyvumas, jų svarba ugdant šiuolaikinius mokinius. Parodą atidariusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė, kad naujosios technologijos padeda mokykloms įgyvendinti kūrybiškas idėjas ir keistis, tobulėti, atsinaujinti, o mokytojams – ugdyti kritiškai mąstančius, kuriančius mokinius.

Parodoje pristatyta daugybė metodų, galimybių ir praktinių patarimų, kaip pasiekti sėkmingų ugdymo rezultatų. Vienu iš tokio ugdymo simbolių tapo ketvirtos klasės mokinys Nikita Šajevas, kuriam parodoje manifestą už kūrybišką mokyklą pristatęs „Kūrybinių partnerysčių“ projektas padėjo atsiskleisti, išspręsti bendravimo ir mokymosi sunkumus.

Renginių parodoje šiemet surengta kiek mažiau nei pernai, tačiau jie stebina įvairove – nuo senųjų amatų iki išmaniosios klasės principų demonstravimo, nuo inovatyvių gamtos tyrimų metodų pristatymo iki lyderystės dirbtuvių. Kaip ir kasmet, vyko susitikimai su visa mokyklų bendruomene – tėvais, mokytojais, mokiniais, mokyklų vadovais, kalbėta apie kiekvieno jų vaidmenį ir kylančius iššūkius, mokytasi juos spręsti drauge.

Atviruose parodos renginiuose apsilankė daugiau nei tūkstantis žmonių, o pedagogų kvalifikacijos tobulinimo paskaitose ir seminaruose – apie du tūkstančius parodos lankytojų. Taip pat keli šimtai mokyklų vadovų susibūrė į Švietimo vadovų forumą, kuriame dalijosi sėkmingo bendradarbiavimo idėjomis ir formomis.

„Litexpo“ parodų rūmuose buvo galima apžiūrėti daug šalies ugdymo įstaigų apkeliavusią Meilės Lukšienės, kuri labai daug prisidėjo prie dabartinės mokyklos, parodos stendus, aplankyti muziejų paviljonus, mokytojų diskusijų kambarį, dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose Svajonių ir Ateities klasėse.

Bendras parodų „Mokykla 2013“ ir „Vaikų šalis 2013“ lankytojų skaičius šiais metais siekė 15 300.

2013 m. parodos nuotraukų galeriją rasite čia.
„Mokykla 2013“: skaitmeninės priemonės ugdymui
„Mokykla 2013“: kūrybiškumo ugdymas

Parodą organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centras, Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“.

Martyna Bražiūnaitė,
Informacinių technologijų skyriaus viešųjų ryšių specialistė

Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.