Mokykla 2013: ieškoti, atrasti, išdrįsti

Naujienos  | Apie projektą  | Registracija  | Partneriai  | Spaudoje  | Kontaktai  | 

Renginių medžiaga  | Galerija  | Vaizdo įrašai


Paroda, kurioje mokytojai tampa mokiniais

Lietuvoje pernai pirmą kartą buvo surengta edukacinė, švietimo procesui ir visoms jame dalyvaujančioms grupėms skirta paroda „Mokykla“. Naujoji paroda pristatė ateities mokyklos viziją, iškėlė daug švietimo sistemai aktualių klausimų ir buvo įvertinta kaip ypač sėkmingas, seniai reikalingas ir novatoriškas projektas. Ši paroda iš karto atsidūrė tarp lankomiausių Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO renginių, kurį aplankė daugybė mokytojų iš visų mūsų šalies miestų ir miestelių.

Šiemet paroda „Mokykla“ vyks lapkričio 23–25 dienomis. Pasak parodos projekto vadovės Agnės Žekonytės, savo moto pasirinkusi LAIMINGAI AUGTI paroda sieks atkreipti dėmesį į kūrybiško ir laimingo mokymosi svarbą, į mokyklą, kuri padėtų ne tik lavintis, bet ir pažinti, ieškoti, augti, skleistis talentui. „Parodoje bus demonstruojama viskas, kas reikalinga tokiai mokyklai – nuo pieštukų iki novatoriškiausių technologijų, nuo naujausių mokymo metodikų pristatymų, susitikimų su žymiais Lietuvos bei užsienio švietimo sistemos darbuotojais iki improvizuotų pamokų interaktyviose klasėse“, – aiškina A. Žekonytė.

Šiemet parodoje vėl veiks interaktyvios klasės, pagal savo temas pavadintos žodžių (humanitariniai mokslai), skaičių (tikslieji ir gamtos mokslai), spalvų (menai, netradicinio ugdymo metodai, specialusis ugdymas) klasėsmis. „Jose į mokyklinius suolus pakviesime ne mokinius, o mokytojus. Jiems bus rengiami gyvi naujausių mokymo priemonių, technologinės įrangos pristatymai. Mokytojai improvizuotose pamokose galės patys visas naujoves išbandyti ir įvertinti. Pernai šiose klasėse buvo labai gyva, naujoves demonstravę specialistai sakė, kad neturėjo geresnių ir smalsesnių mokinių už mokytojus“, – pasakoja A. Žekonytė.

Parodos lankytojų lauks ir nemažai mokytojams, tėvams, mokiniams, administracijai skirtų įdomių ir vertingų edukacinių renginių, kuriuos organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, jai pavaldus Ugdymo plėtotės centras ir kitos institucijos. „Čia mokytojų ir vadovų lauks paskaitos apie ugdymo organizavimą ir kitas naujoves mokykloje; čia diskutuosime švietimui aktualiomis temomis, pvz., kaip atpažinti kūrybiškumą žlugdančius veiksnius ir pan.; čia vyks tarptautinis forumas, kur pranešimus skaitys žymūs žmonės iš viso pasaulio, į švietimą žvelgiantys įvairiais rakursais ir turintys puikių idėjų bei minčių, kurias verta išgirsti tiek jaunam, tiek senam; čia bus teikiamos konsultacijos tiek mokytojams, ieškantiems naujų metodų savo pamokų paįvairinimui ar turintiems specialių klausimų, susijusių su pedagoginiu darbu, tiek tėvams, auginantiems specialiųjų poreikių turintį vaiką ar ketinantiems savo mažametį leisti į darželį ar mokyklą ir nežinantiems, ką pasirinkti; čia taip pat vyks jaunimo organizacijų renginiai, sudarantys galimybę tiek mokytojams, tiek mokiniams bei tėvams artimiau susipažinti su neformaliojo ugdymo formomis bei galimybėmis; čia mokysimės iš teigiamų užsienio patirčių. Taip pat parodoje vyks konkursai, žaidimai, akcijos, apdovanojimai. Čia mes kaupsime patirtį, idėjas bei tiesiog pabūsime kartu“, – teigia parodos kuratorė Justina Sajė.

Apie registracijos pradžią į edukacinius parodos renginius bus paskelbta spalio mėnesį tinklalapyje www.parodamokykla.lt.

Parodą organizuoja Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO kartu su partneriais – Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija bei Ugdymo plėtotės centru.

Paroda „Mokykla2012“ vyks lapkričio 23–25 d. LITEXPO 4-oje salėje, renginiai bus organizuojami ne tik 4, bet ir 5 ekspozicijų salėje (Parodos „Vaikų šalis“ edukacinėje zonoje) bei konferencijų salėse 5.1, 5.2, 3.2, 5.3, 5.5.

Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.