Mokykla 2013: ieškoti, atrasti, išdrįsti

Naujienos  | Apie projektą  | Registracija  | Partneriai  | Spaudoje  | Kontaktai  | 

Renginių medžiaga  | Galerija  | Vaizdo įrašai


mythumbnail

Kūrybingas mokytojas – laimingi mokiniai

Prasidedantys mokslo metai vėl atkreipė dėmesį į šiuolaikinę mokyklą ir ugdymo procesą, kuriame pagrindinė vieta turėtų tekti ne metodikoms ar mokymo priemonėms, bet mokytojui, sugebančiam kūrybiškai jomis naudotis. Atsakymų, ar galima ir kaip to išmokti, kartu su mokytojais ir švietimo specialistais ieškos paroda „Mokykla“, šiemet akcentuojanti kūrybiškumo svarbą ugdant asmenybę. Ir ne tik mokykliniame amžiuje, bet nuo pat kūdikystės, todėl kartu vyksiančioje parodoje „Vaikų šalis“ pirmą kartą bus atkreiptas dėmesys į ikimokyklinį ugdymą, pasaulyje populiarias šios srities metodikas, į ikimokyklines įstaigas, darželius.

Parodos „Vaikų šalis“ projekto vadovės Indrės Reimorienės teigimu, sistemingai pristatyti ikimokyklinį ugdymą bus siekiama pirmą kartą. „Parodoje bus galima susipažinti su įvairiausiomis ugdymo kryptimis – nuo japoniškos, nuo M. Montessori ar neskubinančios augti Valdorfo pedagogikos iki lietuviškos. Čia prisistatys privatūs ir valstybiniai darželiai, čia bus galima susitikti su specialistais ir išsiaiškinti rūpimus klausimus apie ikimokyklinukų ugdymą ar darželių, kurių taip trūksta, steigimą“, – sako I. Reimorienė pabrėždama, jog kartais užmirštama, kad vaiko ugdymas turi prasidėti ne mokykloje, o nuo mažų dienų, ir auklėtojo asmenybė ne mažiau svarbi kaip mokytojo.

Pasak parodos „Mokykla“ projekto vadovės Agnės Žekonytės, abiejų parodų tikslas – parodyti, kad ugdymas labai kūrybiškas procesas, ir jo modelių gali būti pačių įvairiausių. Svarbu, kad būtų pasiektas norimas rezultatas, būtų laimingas, sudomintas vaikas, be prievartos kūrybiškai dirbantis mokytojas ar auklėtojas. „Mes siekiame, kad parodose lankytojai atrastų neuniforminės mokyklos ar darželio viziją – be šablonų, be padiktuotų taisyklių, su drąsiom diskusijom ir išlaisvintu mąstymu“, – sako A. Žekonytė.

Kūrybiškumo tema atsispindės ne tik parodų turinyje, bet ir formate, kuris skirsis nuo įprastinio.

Abiejose parodose bus įrengti ne tik įprastiniai stendai, bet ir specialios kūrybinės erdvės, kurių pagrindiniai dalyviai – patys lankytojai, siekiantys pritaikyti teorines žinias ar išbandyti įvairias lavinamąsias, mokymo priemones, žaislus, žaidimus. Parodoje „Mokykla“ vėl veiks interaktyvios klasės, kuriose vyks improvizuotos pamokos mokytojams, o „Vaikų šalyje“ įsikurs ŽINIŲ MIESTAS, kuriame lauks ne tik kūrybinės dirbtuvės, bet ir interaktyvūs darželiai su skirtingomis programomis, su kuriomis gyvai susipažinti galės ir tėveliai, ir vaikai.

Parodos „Mokykla“ ir „Vaikų šalis“ vyks lapkričio 23–25 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO.

Rasa Keliuotytė
LITEXPO spaudos centras

Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.