Mokykla 2013: ieškoti, atrasti, išdrįsti

Naujienos  | Apie projektą  | Registracija  | Partneriai  | Spaudoje  | Kontaktai  | 

Renginių medžiaga  | Galerija  | Vaizdo įrašai


Ką parodoje „Mokykla 2012" atras mokiniai?

Vaikai – svarbiausi švietimo sistemos dalyviai. Tai jauni žmonės, kurie, kasdien praleisdami didžiąją dalį laiko mokyklos suoluose, koridoriuose, valgyklose, nenumaldomai ieško atsakymų į jiems rūpimus klausimus, ieško savęs, turi ir ieško naujų idėjų, minčių. Jie trokšta kurti ir tobulėti saugioje kūrybiškoje erdvėje. Jie turi savo svajonių mokyklos viziją ir vieni tyliai, o kiti garsiai mąsto apie jos įgyvendinimą.
Jie trokšta būti sėkmingi ir laimingi.
Ir jie, be jokios abejonės, yra to verti.

Tad mūsų tikslas – padėti jauniems žmonėms tobulėti, skatinti juos domėtis naujovėmis, bendrauti, aktyviai ir drąsiai veikti, kad vieną dieną visose mokyklose iš tiesų taptų gera ir įdomu tiek mokytis, tiek mokyti.

Tikime, kad įkvepiančių minčių, idėjų mokiniai atras lapkričio 23–25 d. atvykę į parodą „Mokykla 2012“, kurią rengia Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centras bei parodų ir kongresų centras „Litexpo“.

Jaunuosius parodos lankytojus šiemet pirmosios pasitiks jaunimo organizacijos, suteiksiančios informacijos apie mokinių mainų programas, pasiūlysiančios dalyvauti interaktyviuose renginiuose ir atsakysiančios į rūpimus klausimus. Parodoje kiekvieno lauks kūrybinė erdvė, kurioje jis galės kurti, tobulėti, mokytis žaisdamas. Jaunuolius kartu su suaugusiaisiais pakviesime diskutuoti, kaip sukurti mokyklą, kurioje mokytojai nuoširdžiai moko, o mokiniai mielai mokosi, ir visi kartu ieškosime atsakymo į klausimą, kaip kūrybingumą paversti kasdieniu mokyklos įpročiu. Taip pat visus kviesime dalyvauti interaktyviose pamokose, kuriose mokysimės svajoti, pažadinti „savo vidinį žmogų", „atrasti save kituose", kurti, susipažinti, bendrauti, keistis ir keisti. Čia jaunuoliai taip pat galės išbandyti naujausias mokymosi priemones, kurios, tinkamai naudojamos, taip pat gali padėti skleistis jų kūrybai, laisvei, saviraiškai.

Tikslesnę informaciją apie edukacinius parodos renginius ir registraciją į juos rasite adresu www.parodamokykla.lt.

Taip pat jaunuolius kviečiame suskubti dalyvauti specialiai parodai „Mokykla 2012" skirtame konkurse „SkaitMeniniu formatu apie tai, kas įkvepia augti laimingai".

Konkurso dalyvių darbus (foto-, vaizdo, grafikos ir/ar garso kategorijos, trys amžiaus grupės: 7–10, 11–14 ir 15–19 metų) vertins profesionalių menininkų komisija. Daugiausia dėmesio bus kreipiama į savitą požiūrį, originalias mintis, įdėtas pastangas ir, žinoma, į tai, kiek kūrybinis darbas atitinka pagrindinę konkurso idėją „Kas įkvepia augti laimingai".

Kviečiame visus jaunus žmones tapti atsakingais savo realybės kūrėjais! Iki susitikimo parodoje „Mokykla 2012"!

Justina Sajė,
Informacinių technologijų skyriaus
Viešųjų ryšių specialistė

 

 
Informacija atnaujinta 2012-10-30 01:00:00
Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.