Perlų apyrankė (2014)

Taškai: 6

Eidama į karališką puotą, princesė pasipuošė šviesių ir tamsių perlų apyranke, parodyta paveikslėlyje. Po puotos ji atsegė apyrankę ir padėjo ją į papuošalų skrynelę. Kitą vakarą ji norėjo pasipuošti ta pačia apyranke, bet skrynelėje būta daug panašių apyrankių.


Kurią iš šių apyrankių princesė segėjo puotoje?

A.
B.
C.
D.
Paaiškinimas

Apyrankė yra objektų sekos pavyzdys. Perlai suskirstomi į tam tikrą grupes – sudaromas modelis. Nustatydami teisingą apyrankę, turime ieškoti šio modelio savybių.

Informatikoje modelio atitikimas reiškia panašių objektų radimą skirtinguose šaltiniuose. Apdorojant vaizdus, modelio atitikimas naudojamas ieškant mažo paveikslėlio didesniame. Kitas pavyzdys yra žodžio ar jo dalies paieška tekste naudojant teksto rengimo programas.

Atsakymas

Atidžiai panagrinėkime princesės segėtą apyrankę: ji sudaryta iš 13 perlų, tarp jų 5 tamsūs perlai, du tamsūs perlai yra vienas šalia kito. Toliau reikia analizuoti pateiktus variantus:
A netinka, nes jokie du tamsūs perlai nėra šalia.

C netinka, nes ji sudaryta tik iš 12 perlų.

D netinka, nes joje yra 6 tamsūs perlai.

Teisingas atsakymas yra B. 

 
Informacija atnaujinta 2015-10-16 15:36:59
Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.