Ledai (2014)

Taškai: 6

Ledainėje ledų rutuliukus į indelį deda tokia tvarka, kaip prašo pirkėjas.

Kaip pirkėjas turėtų paprašyti ledų porcijos, pavaizduotos paveikslėlyje?

Laba diena! Prašau

A. ... šokolado, pipirmėčių ir mėlynių skonio ledų.

B. ... šokolado, mėlynių ir pipirmėčių skonio ledų.

C. ... mėlynių, pipirmėčių ir šokolado skonio ledų.

D. ... mėlynių, šokolado ir pipirmėčių skonio ledų.

Paaiškinimas

Matote, jog pirkėjo prašymo žodžių tvarka yra svarbi rezultatui. Jei pirkėjas ledų rutuliukus išvardytų kitokia eilės tvarka, gautume skirtingą ledų porciją.

Vienas iš pirmųjų dalykų, kurį informatikai išmoksta, yra kliento užklausų (prašymų) vykdymas reikiama tvarka, taip pat jų teisingas aprašymas. Taip pat turime tikrinti (testuoti), kaip kiti supranta vieną ar kitą prašymą, instrukciją. Nežinodami, kaip veikia ledainė, negalėtume suformuoti teisingo užsakymo. Visų pirma, turėjome įsivaizduoti, kokią ledų porciją gausime priklausomai nuo mūsų užsakymo. Čia vartojama duomenų struktūra programavime vadinama dėklu (angl. stack).

Atsakymas

Teisingas atsakymas yra C.

Viršutinis ledų kaušelis turi būti uždėtas paskutinis! Taigi to skonio ledų rutuliukas, kurio buvo paprašyta pirmiausia, pirmiausia ir turi būti uždėtas ant vaflio. Vadinasi, pirkėjas turi paprašyti:
Laba diena! Prašau mėlynių, pipirmėčių ir šokolado skonio ledų.

 

 
Informacija atnaujinta 2015-10-16 15:36:59
Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.