Plaukimo varžybos

Taškai: 12

Bebrų ir ūdrų plaukimo varžybose rungėsi devyni dalyviai. Jų surinkti taškai: 1, 2, 2, 3, 4, 5, 5, 6, 7.

Deja, ūdros pasirodė ne taip sėkmingai:

  • Nė viena ūdra taškais nepralenkė nė vieno bebro.
  • Viena ūdra baigė lygiosiomis su vienu bebru.
  • Dvi ūdros surinko po lygiai taškų.

Kiek ūdrų dalyvavo varžybose?

Paaiškinimas

Dirbant su duomenimis, būtinas jų tvarkymas. Šis uždavinys reikalauja supratimo apie duomenų rikiavimą ir kaip turi būti naudojamos rikiavimo taisykles. Taip pat čia vartojamos sąlygos, kurios informatikoje dažnai vadinamos ribojimais. Ribojimai reikalingi atliekant programas arba, kaip čia, ieškant problemos sprendimo.

Šiam uždaviniui išspręsti matematikos žinios nėra būtinos! Be to, šį uždavinį galima išspręsti, net jei vietoj skaičių naudosime raides: A, B, B, C, D, E, E, F, G.

Atsakymas

Teisingas atsakymas yra 6.

Geriausiu atveju visos ūdros galėjo surinkti vienodą taškų skaičių, kaip ir bebrai. Todėl galime ieškoti ribos tarp ūdrų ir bebrų surinktų taškų.

Kadangi ūdros ir bebrai turėjo vienodą taškų skaičių, riba turi būti arba ties 2 arba ties 5 taškais – tik tokie taškai galėjo būti surinkti du kartus. Jei riba būtų ties 2 taškais, tai bebras surinktų 2 taškus. Tokiu atveju dvi ūdros būtų pasiekusios vienodą rezultatą – 5 taškus ir tai būtų 2 taškais daugiau nei bebro. Kadangi nė viena ūdra nėra surinkusi daugiau taškų už bebrą, to būti negali. Taigi, taškų riba turi būti lygi 5.

Ūdra  1, 2, 2, 3, 4, 5  |  5, 6, 7  Bebras

Taigi varžybose rungėsi šešios ūdros (ir trys bebrai).

 

 
Informacija atnaujinta 2015-12-03 07:50:57
Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.