Apyrankė

Taškai: 6

Emilė turi apyrankę iš skirtingos formos karoliukų. Kartą apyrankė nutrūko ir nebuvo galima jos pataisyti. Nutrūkusi apyrankė atrodo taip:

Emilė norėtų  tokios pat apyrankės. Parduotuvėje yra keturios skirtingos apyrankės.

A. B.
C. D.

Kuri iš jų yra tokia pat, kaip nutrūkusi Emilės apyrankė?

Paaiškinimas

Informatikoje svarbu pastebėti dėsningumus, atpažinti šabloną. Toks atpažinimas labai praverčia sprendžiant užduotis – jei užduotis atrodo panaši į anksčiau spręstą, sprendimo paieška palengvėja.

Uždavinio tikslas – atrasti tam tikrą nuosekliai einančių karoliukų šabloną iš keturių apyrankių. Informatikoje yra daugybė algoritmų, darančių tai automatiškai. Algoritmai naudojami ieškant ir keičiant tekstą rašyklėse. Sudėtingiau taikyti reguliariosius reiškinius, nes tada gali būti pateikiami keli rezultatai.

Atsakymas

Teisingas atsakymas yra B.

B apyrankės karoliukai sudėlioti tokia pat tvarka, kaip ir nutrūkusios apyrankės.

A apyrankėje pakeisti oranžinis trikampis ir geltona žvaigždutė. C apyrankėje pakeisti oranžinis trikampis ir mėlynas šešiakampis. D apyrankėje geltona žvaigždutė ir žalias rutuliukas yra neteisingai išrikiuoti.

 

 
Informacija atnaujinta 2015-12-03 07:50:57
Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.