Pieštukų lygiavimas

Taškai: 9

Mažoji bebriukė turi visą dėžutę naudotų pieštukų.

Jai atsibodo piešti ir ji sugalvojo pažaisti su pieštukais. Bebriukė pradėjo žaisti pagal tokias taisykles:

  • Pieštukus iš dėžutės galima traukti tik po vieną.
  • Pieštukai turi būti paskirstyti į mamos ir tėčio dėžutes.


Mamos dėžutė


Tėčio dėžutė

  • Pirmąjį pieštuką įdeda į mamos dėžutę.
  • Kiekvieną kitą paimtą pieštuką palygina su mamos dėžutėje paskutiniu įdėtu pieštuku. Jei paimtas pieštukas neilgesnis už mamos dėžutėje įdėtą paskutinį pieštuką, tai deda šalia jo, jei ilgesnis, tai deda į tėčio dėžutę.

Koks pieštukų išdėstymas bus tėčio dėžutėje, kai Bebriukė įdės paskutinį pieštuką?

A. B.
C. D.
Paaiškinimas

Šio žaidimo taisyklės yra algoritmo pavyzdys, kuris naudojamas norint atsakyti į klausimą. Iš tiesų kasdieniame gyvenime laikomės tam tikrų taisyklių, kad galėtume atlikti užduotis ir šios taisyklės vaizduoja tam tikrą algoritmo tipą. Taip pat ir kompiuterio programos vykdo tam tikrus algoritmus.

Atsakymas

Antras pieštukas nėra ilgesnis nei pirmas, trečias pieštukas yra trumpesnis nei antras, ketvirtas – trumpesnis  nei trečias, penktas – trumpesnis nei ketvirtas, todėl pirmi 5 pieštukai dedami į mamos dėžutę. Kiti 4 pieštukai (6-tas – 9-tas) yra ilgesni nei penktas, todėl jie dedami į tėčio dėžutę. Dešimtas pieštukas yra trumpesnis nei penktas, todėl jis dedamas į mamos dėžutę. Likę pieštukai yra ilgesni nei dešimtas, todėl jie dedami į tėčio dėžutę. Todėl mamos dėžutė atrodo taip, kaip pavaizduota D atsakymo paveikslėlyje, o tėčio kaip A.

 

 
Informacija atnaujinta 2015-12-03 07:50:57
Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.