Apversk korteles

Taškai: 12

Gabrielė rodo keturias korteles. Kiekvienos kortelės vienoje pusėje yra raidė, kitoje – skaitmuo.

 

Gabrielė sako: „Jei vienoje kortelės pusėje yra balsė, tai kitoje tos kortelės pusėje turi būti lyginis skaičius“.
Tačiau neaišku, ar Gabrielė neklysta. Reikia patikrinti.
Kurias korteles būtina atversti, kad tikrai įsitikintum?
Spustelk tas korteles ir tada mygtuką "Siųsti"

Paaiškinimas

Nėra sunku padaryti taip, kad kompiuteris galvotų panašiai. Ypač kai kalbame apie klasikinį loginį mąstymą. Beveik kiekviena programavimo kalba suteikia pagrindinių loginių konstrukcijų (jeigu a, tai b). O kai kuriose programavimo kalbose galimos ir sudėtingesnės konstrukcijos, pavyzdžiui, (Jei (jei a tai b), tai (jei b tai a)).

Atsakymas

Teisingas atsakymas yra:

„E“ kortelė turi būti atversta tam, kad įsitikintumėme, ar kitoje kortelės pusėje yra lyginis skaičius. Šitaip nustatytumėme, kad Gabrielė nesuklydo.
„V“ kortelės atversti nereikia. Apie priebalses Gabrielė nieko nepasakė, taigi mums nerūpi, kas bus kortelės su priebalse antroje pusėje.
„2“ kortelės taip pat nereikia atversti. Samprotaukime šitaip. Jei iš kitos pusės būtų priebalsė, tai Gabrielė sakytų tiesą. Jei ten būtų balsė, tai įsitikintume, jog Gabrielė suklydo. Viskas aišku.
„7“ kortelė turi būti atversta. Jei iš kitos pusės būtų balsė, tai reikštų, jog Gabrielė suklydo ir tuo turime įsitikinti. 

Interaktyvi užduotis

 

 
Informacija atnaujinta 2015-12-03 07:50:57
Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.