Draugų nuotraukos

Taškai: 9

Septyni bebrai užsiregistravo į socialinį tinklą internete. Paveikslėlyje draugai sujungti linijomis.

Po vasaros atostogų kiekvienas bebras pasidalijo savo nuotrauka su visais draugais, nuotrauka atsirado jų tinklalapiuose.

Kiekvienas bebras mato tik savo tinklalapio nuotraukas ir tik savo draugų tinklalapių nuotraukas.

Kurio iš šių bebrų nuotrauka, tikėtina, bus daugiausiai žiūrima?

A. Arno B. Beatos C. Cezario D. Dainos
Paaiškinimas

Daugelis socialinių tinklų remiasi šitokiais ryšių ryšiais, tik, žinoma, tinklai sudėtingesni, ryšių labai daug, taip pat ir įvairių ribojimų atsiranda. Šiuose ryšių ryšiuose svarbi saugumo ir privatumo tema. Ne visada akivaizdu, kad tavo skelbimą kieno nors kito tinklalapyje (ar puslapyje) gali matyti visiškai nepažįstami žmonės.

Šiandieniniame pasaulyje socialiniai tinklai yra neįtikėtinai galingi įrankiai. Tinklalapių lankytojų statistika yra naudinga rinkodaros ar kitiems specialistams, jie nori nuspėti individo ar grupės elgesį, pomėgius, tuomet galima teikti paslaugas ar kitaip patraukti dėmesį.

Šis bebrų socialinis tinklas gali būti interpretuotas kaip miniatiūrinis interneto modelis, kuriame bebrai vaizduotų svetaines, o draugų ryšiai išreikštų funkciją „susieta su“. Paieškos sistemos rikiuoja svetaines pagal kelis populiarumo ir svarbumo rodiklius, taip pat pagal nuorodų iš svetainės ir į ją skaičių.

Pateiktam uždaviniui išspręsti geriausia naudoti užliejimo (angl. flood fill) algoritmą.
Žr. „Vikipediją“: https://en.wikipedia.org/wiki/Flood_fill

Šiuo atveju naudojamos tik dvi iteracijos.

Atsakymas

Teisingas atsakymas – C.

Aiškinantis, kurio bebro nuotrauka gali būti dažniausiai žiūrima kitų bebrų, reikia suskaičiuoti bebrų tinklalapių ryšius. Reikia imti domėn tuos tinklalapius, kurie nutolę per du žingsnius, t. y. kiekvieno draugo draugų tinklalapius. Bebrų, nutolusių per vieną žingsnį, tinklalapiuose bus skelbiamos nuotraukos, o per du žingsnius nutolę bebrai tuos tinklalapius žiūrės. Kiekvienas bebras skaičiuojamas tik kartą.

Lentelės pirmame stulpelyje išvardyti visi bebrai, antrame stulpelyje surašyti jų draugai ir paskui - draugų draugai, kurie dar nebuvo paminėti. Šitaip lengva suskaičiuoti kiekvieno bebro draugus ir draugų draugus ir rasti didžiausią skaičių (daugiausiai ryšių).

Bebras Tiesioginiai draugai Draugų draugai
(kurie dar nebuvo paminėti)
Galutinis
bebrų skaičius
Arnas Beata, Cezaris Erikas, Gytė 4
Beata Arnas Cezaris 2
Cezaris Arnas, Erikas, Gytė Beata, Daina, Fausta 6
Daina Erikas, Gytė Cezaris, Fausta 4
Erikas Cezaris, Daina, Gytė Arnas, Fausta 5
Fausta Gytė Cezaris, Daina, Erikas 4
Gytė Cezaris, Daina, Erikas, Faustė Arnas 5

 

 
Informacija atnaujinta 2015-12-03 07:50:57
Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.