Taupus drėkinimas

Taškai: 6

Beržamedžio šeimai priklauso ežeras ir aplink jį besidriekiantys laukai.  Kanalais vanduo skirstomas po laukus.
Tuo tikslu atidaromos ir uždaromos reikiamos vandens sklendės. Beržamedžio šeima taupiai naudoja savo ežero vandenį. Tik gėlių laukai turi būti drėkinami.   Neapsodinti laukai nėra drėkinami, jie lieka sausi. 

Padėk Beržamedžio šeimai!
Atidaryk tik tas vandens sklendes, per kurias tekėdamas vanduo pasiektų gėlių laukus.

Paaiškinimas

Planuojant bet kurią infrastruktūrą, turi būti numatomos visos galimybės. Šiame bebrų uždavinyje į tinklą sujungta kanalų sistema ir tam tikru būdu išdėstytomis vandens sklendėmis galima patenkinti  laukų drėkinimo poreikį arba jo nepatenkinti. 
Iš tikrųjų infrastruktūros plėtra yra sudėtingas ir daug išteklių reikalaujantis dalykas, todėl kruopščiai apgalvojama, kiek reikia jos įrengti. Informatikoje parengiamas infrastruktūros modelis ir testuojamos visos, taip pat ir ekstremalios, situacijos. Ar modeliuojant gauti rezultatai atitinka realybę, priklauso nuo modeliavimo sistemos atitikties realybei. 
Testuojant bet kurią sistemą, reikia prisiminti vadinamąjį GIGO principą: kompiuteris neanalizuoja duomenų prasmės, vadinasi, jei pateiksime šlamštą (Garbage in), tai gausime šlamštą – neteisingus rezultatus (Garbadge out), nors pats algoritmas gali būti ir teisingas.

Atsakymas

Turi būti atidarytos tik keturios raudonos vandens sklendės. 
Tada penki gėlių laukai bus palieti, o penki neapsodinti laukai liks sausi.

 

Interaktyvi užduotis

 

 
Informacija atnaujinta 2015-12-03 07:50:57
Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.