Riešutiniai gyvūnai

Taškai: 12

Bebras susižavėjo riešutinio gyvūno nuotrauka ir pats sukūrė 4 gyvūnus iš riešutų, pagaliukų ir plastilino:

Mažasis bebro brolis žaidė su šiais gyvūnais ir juos sukeitė taip, kad sunku atpažinti, kur koks gyvūnas. 

Sujunkite linijomis prie gyvūnų esančias dėžutes su dėžutėmis, atitinkančiomis pakeistas gyvūnų figūrėles. Nereikalingą liniją galima pašalinti tiesiog ant jos spustelėjus.

Paaiškinimas

Kada du objektai yra lygūs? Dažniausiai žmonės juos įvertina iš akies: du objektai lygūs, kai yra panašūs. Maistas, kurį valgome, yra ne tik vienodos išvaizdos, bet ir vienodo skonio. Norėdami nuspręsti, ar melodijos panašios, turime įdėmiai įsiklausyti. Pasirodo, nelengva viską palyginti.

Kad kompiuteris nuspręstų, ar objektai yra lygūs, reikia tuos objektus aprašyti. Jei kompiuteris žino, kiek pagaliukų yra tarp tam tikrų rutuliukų, jis gali palyginti gyvūnus ir nuspręsti, ar jie lygūs. Jei dviejų objektų sandara tokia pat, sakoma, kad tai „izomorfizmas“.

Atsakymas

Teisingas atsakymas yra:

Iš plastilino nulipdyti gyvūnai išdėstyti iš kairės į dešinę: žirafa, jūrų žvaigždė, šuo ir jūrų liūtas. Juos galima atpažinti iš skirtingos sandaros: jūros žvaigždė ir jūrų liūtas turi šešis rutuliukus, šuo ir žirafa turi septinis rutuliukus.  Žirafa ir jūrų žvaigždė turi po vieną rutuliuką su penkiais pagaliukais; šuo ir jūrų liūtas turi rutuliukų su ne daugiau kaip keturiais pagaliukais.

 

Interaktyvi užduotis

 

 
Informacija atnaujinta 2015-12-03 07:50:57
Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.