Batų raišteliai

Taškai: 12

Bronius įsigijo robotuką batų raišteliams varstyti. Jis norėtų batą suvarstyti neįprastai: vienu raišteliu, bet kad pusė raištelio būtų oranžinė, o kita pusė – balta. Kaip tai nurodyti robotui?

Programuojantis draugas parodė pavyzdį, kaip gali atrodyti batų suvarstymo programa. Pirmiausia nuo skylučių apačios pradedame varstyti oranžinę raištelio dalį dešinėje ir lygiagrečiai baltąją – kairėje.
Pateiktas programos pavyzdys (6 eilutės).

Visos roboto komandos aprašytos lentelėje.

Robotas vykdo šią batų raištelių suvarstymo programą:

Kuris paveikslėlis atitinka roboto gautą rezultatą?

A. B. C. D.
Paaiškinimas

Ši paprasta programavimo kalba turi daug procedūrinės programavimo kalbos elementų. Tai – komandos, jų sekos, ciklai, taip pat ir kintamieji (pavyzdžiui, rodyklės padėtys).
Šitaip tiksliai aprašius raištelių varstymo algoritmą, galima suprojektuoti robotą, kuris iš tiesų atliktų batų raištelių varstymą įvairiais būdais.
Reikšminiai žodžiai: ciklas, kintamasis, komanda, reiškinys, interpretatorius.

Atsakymas

Teisingas – A atsakymas. Programa iš pradžių veikia, kaip parodyta pavyzdyje. Po dviejų vėrimų raištelių kryptys nesikeičia ir abiejų spalvų raištelio dalys veriamos į atitinkamas skylutes žemyn. Po to pusės sukeičiamos ir toliau raištelis veriamas tokia pat tvarka aukštyn.

 

 
Informacija atnaujinta 2016-10-18 10:55:36
Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.