BEBRO konkurso užduotys 2017

 

Pranešimo perdavimas

Taškai: 1

Violeta, padedama bebrų, nori nusiųsti Leonardui ilgą pranešimą. Ji užrašo pranešimą ant kortelių – ant kiekvienos ne daugiau kaip tris raides. Tada ji duoda kiekvienam bebrui po kortelę.

Violeta žino, kad kartais bebrai, nešdami korteles, būna išsiblaškę ir į reikiamą vietą atvyksta skirtingu laiku. Todėl Violeta sunumeruoja korteles. Leonardas, gavęs korteles, turi susidėlioti eilės tvarka ir perskaityti pranešimą.

Pavyzdžiui, norėdama išsiųsti pranešimą EIMEŠOKTI, Violeta parengė tris korteles:

Kartą Leonardas iš bebrų gavo šias korteles:

Koks buvo pradinis pranešimas?

  1. NUPIRKIMANLEDŲ
  2. NUSIPIEDŲMELRKI
  3. NUSIPIRKIMELEDŲ
  4. RKIEDŲIPINUSMEL
Paaiškinimas

Internetu siunčiami duomenys, pavyzdžiui, el. pašto laiškai, vaizdai ar vaizdo įrašai, suskaidomi į mažus paketus. Kiekviename pakete gali būti 65 536 simboliai. Atkreipiame dėmesį, kad 2, pakelti 16-uoju laipsniu, yra lygu 65 536. Šie paketai siunčiami maršruto parinktuvais su papildoma pranešimo informacija (koks yra paketo šaltinis, kam jis skirtas). Visa ši papildoma informacija skirta tam, kad gavėjas galėtų atkurti pradinį pranešimą, net jei gautas pranešimas yra netvarkingas arba jame yra klaidų.

Raktiniai žodžiai: interneto protokolas, duomenų paketas.

Atsakymas

Teisingas atsakymas yra NUSIPIRKIMELEDŲ.

Dėliodami korteles iš eilės, gauname pradinį pranešimą:

 

 
Informacija atnaujinta 2017-11-13 16:52:39
Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.