BEBRO konkurso užduotys 2017

 

Mišrūnai

Taškai: 12

Burtininkai atrado naują metodą, kuriuo galima kryžminti bet kokius gyvūnus. Kryžminant šiuo metodu, mišrūnas paveldi galvą iš savo tėvo, o kūną – iš motinos. Burtininkas pradėjo pildyti galimų kryžminimo rezultatų lentelę.

Nuvilk šiuos tris gyvūnus į atitinkamus langelius.

Paaiškinimas

Lentelė – tai duomenų pateikimo būdas. Duomenys lentelėje išdėstomi stulpeliais ir eilutėmis. Eilutės ar stulpelio antraštės padeda rasti reikiamą elementą. Lentelės tos pačios eilutės informacijos objektai pasižymi vienokia bendra savybe, o to paties stulpelio objektai – kitokia bendra savybe. Pagal vieną ar kitą bendrą savybę galima šiuos objektus grupuoti ir prireikus atsirinkti.

Raktiniai žodžiai: lentelė, duomenų struktūros, savybės.

Atsakymas

Teisingas atsakymas yra:

Visi vienos eilutės gyvūnai turi turėti tokią pat galvą. Visi to paties stulpelio gyvūnai turi turėti tokį pat kūną. Gyvūnai įstrižainės langeliuose turi tuos pačius tėvus, todėl nėra mišrūnai.

Interaktyvi užduotis

 

 
Informacija atnaujinta 2017-11-13 16:52:39
Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.