BEBRO konkurso užduotys 2017

 

Nusišypsok

Taškai: 9

Bebrai sukūrė sistemą, kuria atpažįstami linksmi veidai nuotraukose. Atpažįstama dviem žingsniais:

1) Pirminis paveikslo apdorojimas. Veidas nuotraukoje paverčiamas linksmo veido modeliu, susidedančiu iš dviejų taškų ir linijos, žyminčių akis ir burną.

2) Šypsenos atpažinimas: linksmo veido modelis palyginamas su šablonu, kurį sudaro raudonos linijos ir 4 žali taškai.

Veido modelis atpažįstamas kaip linksmas veidas tik tada, kai šablonas sutampa su visais žaliais taškais, bet nesutampa su raudona linija.

 

Kiek linksmų veidų galima atpažinti šiuose paveiksluose? Įrašyk skaičių

Paaiškinimas

Informatikai kuria sistemas, kurios atpažįsta tam tikro tipo objektus (pavyzdžiui, žmonių veidus) nuotraukose ar vaizdo kamera stebimuose vaizduose. Tai sudėtinga technologija. Ji apima pirminio paveikslo apdorojimą, modeliavimą ir taisyklių taikymą, kaip ir šiame uždavinyje.

Svarbu pastebėti, kad dėsningumo nustatymas (aproksimacija) šiame uždavinyje yra supaprastintas, be to, yra keli netikslumai. Pavyzdžiui, 4 paveikslai pažymėti kaip teisingi, tačiau iš tikrųjų tik dviejuose iš jų vaizduojamas linksmas veidas. Atpažinimo sistema gali veikti nekorektiškai.

Raktiniai žodžiai: modeliavimas, struktūrų atpažinimas.

Atsakymas

Teisingas atsakymas yra 4.

Interaktyvi užduotis

 

 
Informacija atnaujinta 2017-11-13 16:52:39
Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.