BEBRO konkurso užduotys 2017

 

Bebragrama

Taškai: 6

Diagramoje linijomis pavaizduoti mokinių draugystės ryšiai. Pirmadienį populiarus muzikantas išleido naują dainą. Kiekvienas mokinys, kuris nusiperka šią dainą tą pačią dieną, pažymimas natos ženklu.

Kiekvieną kitą dieną mokinys, neturintis dainos, ją nusipirks, jei šią dainą dieną prieš tai jau yra įsigiję bent pusė jo draugų.

Kurią savaitės dieną visi mokiniai bus nusipirkę dainą?

  1. Šeštadienį
  2. Ketvirtadienį
  3. Trečiadienį
  4. Penktadienį
Paaiškinimas

Šis uždavinys – apie socialiniuose tinkluose daromą įtaką. Čia naudojamas vadinamasis progresyviosios plėtros modelis. Tai reiškia, kad šiuo atveju mokinys pakeičia savo nuomonę, kai dalis jo draugų turi kitą nuomonę. Progresyviosios plėtros modeliu dažnai modeliuojamas vartotojų aktyvumas (pvz., pirkti tam tikrą prekę). Kai kurios rinkodaros kompanijos naudojasi plėtros socialiniuose tinkluose modeliu pristatydamos ar platindamos savo prekę.

 

Raktiniai žodžiai: socialinis tinklas, modeliavimas.

Atsakymas

Teisingas atsakymas yra ketvirtadienį.

Toma, Tadas ir Kajus dainą nusipirko antradienį, Aras ir Jonė – trečiadienį, o Joris – ketvirtadienį.

Antradienį:

Trečiadienį:

Ketvirtadienį visi draugai jau yra nusipirkę dainą.

 

 
Informacija atnaujinta 2017-11-13 16:52:39
Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.