BEBRO konkurso užduotys 2017

 

Transporto priemonių sekos

Taškai: 6

Patyrinėk sekas. Rask dvi greta esančias transporto priemones, kurios būtų kiekvienoje sekoje.

Spustelėk tas dvi priemones A sekoje.

Paaiškinimas

Sekos – svarbus informatikos konceptas. Gali būti ir duomenų, ir veiksmų sekos. Kad duomenis apdorotų kompiuteris, reikia sudaryti algoritmus, kuriais ieškoma ir atrandama dėsningumų. Sekoms analizuoti, apdoroti sukurta daug algoritmų. Su sekomis gali būti atliekami įvairūs veiksmai: lyginami sekos nariai, vienas ar keli nariai pašalinami iš sekos, seka papildoma naujais nariais ir panašiai.

Atsakymas

Teisingas atsakymas yra PASPIRTUKAS IR DVIRATIS.

Geriausia pasirinkti vieną seką ir sistemingai tikrinti visas transporto priemones lyginant su kitomis sekomis. Imkime A seką. Pirmasis narys yra automobilis, pastebime, kad jo nėra D sekoje, vadinasi, tai nėra mūsų sprendinys. Imame kitą sekos narį – garvežį. Jis yra visose sekose, vadinasi, reikia tikrinti, ar paskui einanti transporto priemonė irgi yra visose sekose. Deja, A sekoje paskui garvežį eina riedlentė, o B sekoje – lėktuvas, toliau net neverta tikrinti. Toliau imame riedlentę – jos nėra B sekoje, vadinasi, tai mums netinka. Taip tikriname visus A sekos narius. Jei nėra klaidos, turime rasti reikiamą sprendimą.

 

 
Informacija atnaujinta 2017-11-13 16:52:39
Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.