BEBRO konkurso užduotys 2017

 

Namo

Taškai: 12

Robotas policininkas dirba mieste. Jis kasnakt juda miesto gatvėmis (žr. žemėlapyje), bet moka tik tris veiksmus: į priekį, į kairę (tik pasisuka), į dešinę (tik pasisuka).

Kiek mažiausiai veiksmų turi atlikti robotas, norėdamas apeiti visas gatves ir grįžti ten, kur pradėjo?

A) 11                                                                                                    B) 16

C) 12                                                                                                   D) 18

Paaiškinimas

Robotas policininkas yra kompiuterinė programuojamoji sistema. Kadangi ji atlieka tik tris skirtingus veiksmus, atrodo labai paprasta.

Kompiuterių moksle programinis agentas yra autonominė programinės įrangos dalis, vykdanti vartotojo nurodymus arba suprogramuotus situacijos sprendimus. Siekiant taupyti, kuriami tokie programiniai agentai, kurie atliktų kuo daugiau veiksmų, bet būtų sudaryti iš kuo mažiau operacijų.

Raktiniai žodžiai: robotas, programa, veiksmų seka.

Atsakymas

Teisingas atsakymas yra 18.

Robotas juda į priekį tik atlikęs veiksmą „į priekį“. Jei jis nori pakeisti kryptį, turi atlikti vieną iš dviejų veiksmų: pasisukti į kairę arba į dešinę.

Kelias susideda iš 12 langelių ir 6 posūkių. Taigi reikia 18 veiksmų, jei robotas nori apeiti visą miestą.

Pavyzdžiui, kelią, kuriame dabar stovi robotas, galima aprašyti veiksmų seka, kur P reiškia „į priekį“, K – „į kairę“, D – „į dešinę“.

PDPPPDPPDPKPDPPDPP

Galima pradėti ir nuo kito langelio.

 

 
Informacija atnaujinta 2017-11-13 16:52:39
Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.