BEBRO konkurso užduotys 2017

 

Inkilas

Taškai: 6

Mama bebrė ketina dukrai gimtadienio proga dovanoti inkilą. Ji paklausė dukros, kokio inkilo ši norėtų. Dukra atsakė: „Norėčiau inkilo su dviem langais ir širdele“. Mama eina į parduotuvę pirkti geriausio inkilo.

Kurį iš šių inkilų mama gali pirkti savo dukrai?

A. C.
B. D.

 

Paaiškinimas

Abstrahavimas yra pačių svarbiausių objektą ar reiškinį apibrėžiančių savybių išskyrimas. Išskirtos savybės teikia informacijos problemai tirti ir galimam sprendimui ieškoti. Į šį procesą įeina ir nereikalingų smulkmenų filtravimas, kreipiant dėmesį tik į informaciją, reikalingą uždaviniui išspręsti. Tam gali padėti panašumų ir skirtumų identifikavimas uždavinio kontekste. Esamame uždavinyje identifikuojamos objektų savybės ir tokiu būdu atmetama arba priimama alternatyva.

Plačiau apie tai galima paskaityti čia:

https://en.wikipedia.org/wiki/Abstraction
https://en.wikipedia.org/wiki/Pattern_recognition

 

Raktiniai žodžiai: struktūra (šablonas), savybė, abstrahavimas.

Atsakymas

Teisingas atsakymas yra C.

A atsakymas neteisingas, nes šiame inkile yra tik vienas langas ir dvi širdelės. B atsakymas neteisingas, nes antras inkilas turi du langus, bet jame nėra nė vienos širdelės. D atsakymas neteisingas, nes ketvirtame inkile yra tik vienas langas.

 

 
Informacija atnaujinta 2017-11-13 16:52:39
Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.