BEBRO konkurso užduotys 2018

 

Gyvatė

Taškai: 9

Gyvatė ruošiasi šokių konkursui.

Koks bus tolesnis jos šokio judesys?

A B C D

 

Paaiškinimas

Duomenys gali būti įvairių formų, pavyzdžiui, paveikslėliai, tekstas ar skaičiai. Spręsdami šį uždavinį ieškome paveikslų, kuriuose pavaizduoti šokio judesiai ir sekos.

Sekoje kiekvienas paveikslas turi atributus, kai kurie iš tų atributų bus keičiami tolesniame paveiksle, o kai kurie – tik kas antrame ar kas trečiame. Identifikuodami šiuos atributus ir nustatydami taisykles, galime prognozuoti įvykius, kurti taisykles ir spręsti bendresnes problemas.

Raktiniai žodžiai: abstrakcija, algoritmas, kartojimo komanda, šablonų atpažinimas.

Atsakymas

Teisingas atsakymas yra C.

A, B ir D atsakymai neteisingi, nes jie neatitinka taisyklių, kurios uždavinyje pavaizduotos paveiksliukais. Galime jas suformuoti žodžiais štai taip:

  • Kiekvienu šokio judesiu gyvatės uodega keičia poziciją, ji gali būti tiesi arba sulenkta.
  • Maža juoda juostelė juda kiekviename judesyje ir atsiranda prieš ar už plačios juodos juostos (žvelgiant nuo galvos pusės).
  • Kas antru šokio judesiu gyvatės galva pasisuka 90 laipsnių pagal laikrodžio rodyklę.
  • Kitu šokio judesiu gyvatės galva turi pasisukti nauja kryptimi (žemyn) ir uodega turi būti tiesi, o juoda maža juostelė atsiranda prieš plačią juodą juostą.

Vienintelis atsakymas atitinka taisykles.

 

 
Informacija atnaujinta 2017-11-13 16:52:39
Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.