BEBRO konkurso užduotys 2018

 

Ada ir spalvoti pieštukai

Taškai: 9

Ada turi 10 spalvotų pieštukų dėžutėje. Vieni pieštukai nukreipti aukštyn, kiti – žemyn. Ada norėtų, kad visi pieštukai žiūrėtų aukštyn.

Ada žaidžia žaidimą vienu žingsniu apversdama du ar daugiau gretimų pieštukų, t.y. pieštukus, kurie žiūri žemyn, nukreipia aukštyn ir atvirkščiai, kaip parodyta paveiksle.

Kiek mažiausiai žingsnių reikės Adai, kad visi šio paveikslo pieštukai žiūrėtų aukštyn?

Paaiškinimas

Uždavinio sprendimas su minimaliu žingsnių skaičiumi – vienas iš svarbiausių informatikos moksle ir gyvenime. Geras programuotojas visada tingus ir nori surasti geriausią uždavinio (problemos) sprendimą. Šio uždavinio atveju, geriausias sprendimas randamas atlikus du žingsnius, bet sudėtingesniais atvejais tai gali būti nelengva. Tik gera programa gali padėti rasti uždavinio sprendimą.

Raktiniai žodžiai: gretimi elementai, seka, programavimas.

Atsakymas

Vienu žingsniu nepavyks išspręsti šio uždavinio, nes žemyn žiūrintys pieštukai nėra vienas šalia kito. Tačiau dviem žingsniais jau galima pasiekti, kad visi pieštukai žiūrėtų aukštyn.

Pirmas žingsnis: apversti 1, 2, 3, 4, 5, 6 spalvotų pieštukų seką.

Antras žingsnis: apversti 2, 3, 4 spalvotų pieštukų seką.

Interaktyvi užduotis

 

 
Informacija atnaujinta 2017-11-13 16:52:39
Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.