BEBRO konkurso užduotys 2018

 

Panašūs patiekalai

Taškai: 6

Virėjas ruošia du patiekalus vakarienei, bet nenori, kad jie būtų panašūs.

Du patiekalai laikomi panašiais, jei bent 2 sudėtinės dalys sutampa.

Kurie patiekalai yra panašūs?

A) Sriuba ir makaronai.

B) Sriuba ir salotos.

C) Sriuba ir mišrainė.

D) Mišrainė ir pyragas.

Paaiškinimas

Panašumų ir skirtumų paieška – svarbi programuotojų užduotis. Pagalvokite apie didžiulį duomenų kiekį biologijoje (pvz., DNR, RNR), chemijoje, astronomijoje, pramonėje ir t.t.

Šioje užduotyje pateikiami tik 5 receptai, kurių kiekvienas susideda iš 4 sudėtinių dalių. Tačiau astronomas dirba su keletu milijardų orbitų ir žvaigždžių, turinčių daugybę elementų bei savybių. Ir visus šiuos elementus ir savybes reikia palyginti.

Kompiuteriai gali išspręsti šią problemą naudodami algoritmus. Labai svarbus algoritmų  efektyvumas, kad kompiuteris galėtų analizuoti didelius duomenų kiekius per protingą laiką.

Raktiniai žodžiai: šakojimo algoritmas, programos testavimas.

Atsakymas

Teisingas atsakymas: C.

Sriubos recepte yra kiaušinis, svogūnas ir druska. Šios sudėtinės dalys taip pat reikalingos, norint pagaminti mišrainę.
Kitų patiekalų receptuose yra ne daugiau kaip viena bendra sudėtinė dalis.
Sriuba ir salotos bei salotos ir pyragas neturi bendrų sudėtinių dalių. Sriubos ir makaronų receptai turi bendrą sudėtinę dalį – svogūną.

 

 
Informacija atnaujinta 2017-11-13 16:52:39
Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.