BEBRO konkurso užduotys 2018

 

Robotai

Taškai: 12

Šie penki teiginiai turėtų apibūdinti tris pateiktus robotus:

1. Bobas ir Mošė šypsosi.
2. Bobas, Mošė ir Lėja turi po dvi kojas.
3. Mošės galva apvali, ir Lėja turi dvi kojas.
4. Visi trys robotai turi penkis pirštus.
5. Lėja arba Bobas iškėlę rankas.

Kurie iš šių penkių teiginių teisingi?

Paaiškinimas

Informatikoje dažnai vartojami loginiai duomenys, kurie gali įgyti tik dvi reikšmes, paprastai žymima true ir false. Su jomis atliekamos loginės operacijos, dažniausios kurių yra loginė daugyba AND ir OR. Atkreipiame dėmesį, kad sakinys „Bobas ir Mošė šypsosi“ teisingas, nes abu – ir Bobas, ir Mošė – šypsosi. Taip pat pastebime, kad šis teiginys visiškai nemini Lėjos. Vienas pagrindinių informatinio mąstymo įgūdžių – gebėjimas susitelkti ties svarbiausia informacija. Šis procesas vadinamas abstrahavimu – susikoncentravimas į svarbiausias detales ir nereikalingų detalių praleidimas, siekiant lengvesnio problemų sprendimo proceso.

Raktiniai žodžiai: logika, loginiai duomenys, teisinga, klaidinga.

Atsakymas

Teisingas atsakymas: 1 ir 5.

Sprendimo kelias:

1. Įvertiname kiekvieną teiginį ir nusprendžiame, ar jis teisingas, ar ne. Atkreipiame dėmesį į žodžių IR ir ARBA skirtingą prasmę.
2. Nustatome teisingą atsakymą.

Interaktyvi užduotis

 

 
Informacija atnaujinta 2017-11-13 16:52:39
Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.