Apie projektą  | Įvykiai  | Kontaktai  | 

Kviečiame Lietuvos STEAM entuziastus išbandyti tarptautinę gerąją patirtį

Ugdymo plėtotės centras įgyvendina tarptautinį Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programos projektą MARCH (angl. Make Science Real in Schools), kuris siekia sudominti mokinius moksline veikla, atskleisti jiems mokslo reikšmę kasdieniam gyvenimui ir pritaikomumą, sprendžiant vietos bendruomenių darnaus vystymosi problemas, ir taip prisidėti prie mokslo populiarinimo.

MARCH projekto partneriai iš 7 šalių: Didžiosios Britanijos, Graikijos, Vokietijos, Serbijos, Lietuvos, Bulgarijos ir Portugalijos, 2015 metų vasario–spalio mėnesiais organizavo šalies ir tarptautinius seminarus, kuriuose buvo apsikeista gerosiomis STEM (angl. Science, Technology, Engineering, Mathematics) ugdymo patirtimis. Pedagogams, mokiniams ir tyrėjams buvo pristatyta jau išbandyta ir veikianti geroji STEM ugdymo patirtis ir pasiekimai, vyko dalyvių diskusijos. Susitikimų rezultatas – 22 gerosios patirtys, kurias naujų idėjų ieškantys pedagogai gali pritaikyti savo klasės poreikiams ir išbandyti.

Ugdymo plėtotės centras kviečia Lietuvos STEAM entuziastus – pedagogus ir pedagogų komandas – pasirinkti vieną iš 22 gerųjų patirčių (rinkinys anglų k., rinkinys lietuvių k.) ir ją išbandyti.

Norėdami dalyvauti patirties išbandyme, Jūs turėsite nuosekliai atlikti šias veiklas:

  1. Suorganizuoti susitikimą mokykloje su kolegomis ir mokiniais. Kolektyviai nutarti, kurią kompetenciją norėtumėte patobulinti (bendrąją matematikos, gamtos mokslų, technologijų ir skaitmeninę; socialinę ir pilietinę; kūrybiškumo ir komunikacijos kompetenciją) ir kurią Jūsų regiono bendruomenės problemą sprendžiant norėtumėte prisidėti.
  2. Išsirinkti tinkamiausią gerąją patirtį.
  3. Užsiregistruoti iki 2016 m. balandžio 12 d.
  4. Išbandyti pasirinktą gerąją patirtį.
  5. Atsakyti į trumpus klausimynus (bus atsiųsti po registracijos).
  6. Pasidalyti su UPC ir vietos bendruomene išbandymo rezultatais.
  7. Pateikti išbandymų rezultatus.

Gerosios patirties išbandymas prasideda jau dabar ir vyks iki 2016 spalio pabaigos. Atsižvelgdami į savo galimybes ir poreikius, jam galite skirti nuo poros valandų iki kelių mėnesių. Išbandymas vyksta visose MARCH projekte dalyvaujančiose šalyse.

2016 m. spalio pabaigoje iš kiekvienos šalies du mokytojai, sėkmingiausiai įgyvendinę gerosios praktikos išbandymą, bus pakviesti pristatyti rezultatus III tarptautinėje MARCH konferencijoje, kuri vyks 2016 m. lapkričio mėnesį Londone.

Visi veikloje dalyvavę mokytojai su mokinių komandomis bus pakviesti į baigiamąjį projekto renginį Vilniuje. Jame bus pristatyti geriausi darbai. Dalyviams bus įteikti pažymėjimai, geriausi darbai apdovanoti prizais.

Iškilus klausimams, kreipkitės į Ugdymo plėtotės centro MARCH komandą el. paštu march@upc.smm.lt

Daugiau informacijos apie išbandymą bus išsiųsta užsiregistravusioms komandoms.

Registracijos anketa

Rūta Mazgelytė
Projekto MARCH Lietuvoje koordinatorė

 

 
Informacija atnaujinta 2016-04-05 13:22:33
Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.