Tarptautinė konferencija „Ar mokytojas tebėra vedlys“

Lapkričio 21 d. parodos „Mokykla“ metu Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyko konferencija „Ar mokytojas tebėra vedlys? Apie medijų ir IT raštingumą: suaugusiųjų ir moksleivių rolės“. Renginį organizavo Medijų ir informacinio raštingumo ugdymo projekto vykdytojai – Ugdymo plėtotės centras ir Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje kartu su partneriais – „TEO“ ir projektu „Saugesnis internetas“.

Renginyje įžvalgomis, rekomendacijomis ir gerąja praktika dalijosi medijų, informacinių technologijų ir švietimo specialistai, praktikai iš Lietuvos, Suomijos ir Švedijos. Pranešėjai atkreipė dėmesį į sąmoningo informacijos vartojimo XXI a. svarbą, suaugusiųjų atsakomybę padedant vaikams etiškai ir atsakingai elgtis internete, mokyklai tenkantį iššūkį ugdyti kritišką pilietį, gebantį racionaliai vertinti informaciją ir kūrybiškai panaudoti naująsias technologijas.

Konferencijoje buvo apdovanoti ir gerąja patirtimi pasidalijo mokytojai, ugdantys moksleivių įgūdžius saugiai naudotis internetu.

Pranešėjai: Marija Mikalauskienė (Inspirata.lt), Jurgita Smiltė Jasiulionė (VšĮ „Vaikų linija“), Reijo Kupiainen (Tamperės universiteto profesorius, Suomija), Sigitas Liaučius („Apple“), Elisabet Niskakari (mokyklos bibliotekininkė, Švedija), Peter Söderholm (IKT pedagogas, Švedija), Rita Šukytė (asociacija „Langas į ateitį“).

Konferencijos programa

Konferencijos pranešimai
Jurgita Smiltė Jasiulionė „Vaikai ir technologijos: kylančios grėsmės bei suaugusiųjų vaidmuo, padedant su jomis susitvarkyti“
Marija Mikalauskienė, „Iššūkis: sąmoningas informacijos vartojimas XXI a.“
Prof. Reijo Kupiainen, „Medijų ir informacinis raštingumas Suomijos švietime“ (anglų k.)
Rita Šukytė, „Saugesnis internetas – mokyklos bendruomenei“
Sofijos Malmberg pranešimas „Mokyklos biblioteka kaip funkcija, o ne kaip fizinė erdvė – kaip integruoti medijų ir informacinį raštingumą į mokymosi procesą“.

Spaudoje

Išrinkti „Saugesnio interneto“ konkurso mokytojams nugalėtojai, www.lrytas.lt, 2014 m. lapkričio 26 d.
Mokytojo vaidmuo kuriant saugesnį internetą mokykloje, www.pedagogas.lt.
„Mokykla 2014“: švietimo inovacijos, medijų raštingumas ir mokykla be sienų, portalas „Veidas“, 2014 m. lapkričio 21 d.  
„Svarbiau su vaikais kalbėtis apie saugų internetą nei apie gandrus“, portalas „15min“, 2014 m. rugsėjo 17 d.

Konferencijos akimirkos

 

 
Informacija atnaujinta 2015-03-30 16:47:25
Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.