PEDAGOGŲ KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO IR PERKVALIFIKAVIMO SISTEMOS PLĖTRA

Naujienos  | Apie projektą  | Veiklos  | Dokumentai  | Partneriai  | Renginiai  | Kontaktai

II etapas  | III etapas


Prasidėjo pirmosios ilgalaikės mokytojų stažuotės

Rugsėjo mėnesį dvi dešimtys mokytojų pradėjo metų trukmės profesines stažuotes šalies universitetuose, įvairiose švietimo ir mokslo įstaigose. Tokios pirmą kartą rengiamos ilgalaikės apmokamos stažuotės – viena iš kvalifikacijos tobulinimo galimybių, įteisintų naujojoje Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo koncepcijoje. Jų metu mokytojams bus užtikrinamos visos socialinės garantijos, išsaugoma darbo vieta bei mokama stipendija.

Pedagogai pasirinko universitetines studijas Vytauto Didžiojo, Kauno technologijos, Lietuvos edukologijos, Šiaulių universitetuose bei švietimo įstaigose, įgyvendins savo numatytus kūrybinius projektus. Mokytojai tobulins ir gilins profesines kompetencijas, o priimančios įstaigos turės galimybę susipažinti su pedagoginio darbo aktualijomis.

„Dalyvauti ilgalaikėje stažuotėje Vytauto Didžiojo universiteto Edukologijos katedroje ryžausi todėl, kad noriu susipažinti, kaip kuriamos metodologijos, atliekami tyrimai. Įgyta patirtis bus naudinga ir man, kaip pedagogui, ir mokyklai, kuri išleido stažuotis, ir, manau, praktiko patirtis bus įdomi universitetui“, – sako stažuotojas Mykolas Federavičius, istorijos mokytojas iš Kauno r. Kulautuvos vid. mokyklos. – „Naujas žinių bagažas neabejotinai sustiprins mokytojo autoritetą visuomenėje, o pačiam pedagogui – tai kelias į aukštesnę darbo kokybę“.

Renkantis ilgalaikę stažuotę mokytojui solidžiausia pasirodė studijų kryptis ir galimybė siekti magistro laipsnio. Ilgalaikės stažuotės rengiamos Ugdymo plėtotės centrui vykdant ES paramos fondų remiamą projektą „Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra“. Tai – didžiausias ir plačiausias mokytojams skirtas projektas. Per dvejus metus apie 70 pedagogų galės pasinaudoti vienerių ir pusės metų trukmės stažuotėmis Lietuvos ar užsienio šalių švietimo, mokslo, kultūros įstaigose bei įmonėse arba rinktis universitetines studijas, rengti metodines priemones, vadovėlius. Per šį laikotarpį iš viso daugiau kaip 8 tūkst. pedagogų turės galimybę dalyvauti įvairiuose mokymuose.

Naujos Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo koncepcijos tikslas – suteikti reikšmingą postūmį pedagogo savarankiškumui bei iniciatyvai mokytis visą gyvenimą ir siekti geresnės ugdymo kokybės. Nauja koncepcija įtvirtina į individualius mokytojų poreikius orientuotų kvalifikacijos formų įvairovę.

Iki 2013 m. gruodžio mėnesio kas pusmetį švietimo ir mokslo institucijos bei švietimo projektus įgyvendinančios organizacijos gali teikti paraiškas stažuotės vietoms. Mokytojas, kuris norėtų teikti paraišką stažuotei, turėtų sekti informaciją Ugdymo plėtotės centro internetinėje svetainėje www.upc.smm.lt. Būsimi kandidatai paskutinius metus ugdymo įstaigoje turi būti dirbę pilnu etatu ir turėti ne mažesnį nei 8 metų pedagoginio darbo stažą.

Daugiau informacijos: Vilma Venta Jankūnienė, tel. (8 5) 277 2181; mob. 8 682 28060.

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
E.p. info@smm.lt
Tel. (8 5) 219 1253

 

 
Informacija atnaujinta 2012-09-18 02:00:00
Informuojame, kad nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Ugdymo plėtotės centro veiklas vykdo Nacionalinė švietimo agentūra. Ši interneto svetainė toliau nebus atnaujinama, tačiau visa informacija išliks aktyvi ir prieinama tol, kol bus perkelta į Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainę www.nsa.smm.lt.