UGDYMO TURINIO NAUJOVIŲ SKLAIDOS MODELIS

Naujienos  | Apie projektą  | Veiklos  | Kontaktai


Įvyko konferencija „Ateitis prasideda šiandien“

...Inovacijos mokykloje. Kodėl? Pokyčiai. Kodėl? Man sekasi! Kodėl? Į šiuos klausimus mėginta atsakyti 2015 m. rugsėjo 24 d. Kaune Ugdymo plėtotės centro įgyvendinamo projekto „Ugdymo turinio naujovių sklaidos modelis“ organizuotoje konferencijoje „Ateitis prasideda šiandien“.

Konferenciją sveikinimu ir įžanginiu pranešimu apie inovacijų svarbą ugdyme pradėjo Ugdymo plėtotės centro direktorius Giedrius Vaidelis. Jis ir VšĮ „Thinking Organisations“ direktorė Giedrė Lečickienė savo pranešimuose ypatingą dėmesį skyrė mokyklos vadovo vaidmeniui, jo lyderystei ir įtakai mokykloje vykstantiems pokyčiams. Naująsias informacines technologijas diegiantys ir skaitmeninį ugdymo turinį kuriantys verslo atstovai Biznio mašinų kompanijos generalinės direktorės pavaduotojas Vykintas Stakėnas ir UAB „Spora“ programinių produktų projektų vadovas Valdemar Šeibak, atsakydami į pagrindinį konferencijos klausimą „kodėl?“, savo įmonių pavyzdžiu skatino mokyklų vadovus ugdyme diegti inovacijas.

O kaip tai vyksta mokyklose? Kokios patirties sukaupta? Apie tai kalbėjo Prienų rajono Stakliškių gimnazijos direktorė Loreta Šernienė ir Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos mokytojos Lina Spalvienė ir Renata Žemaitienė. Konferencijoje buvo diskutuojama apie mokyklos (vadovų, mokytojų) vaidmenį diegiant ir taikant inovacijas ugdyme, kalbama apie švietimui kuriamas skaitmenines mokymo priemones, inovatyviems vadovams būdingas savybes, mokytojų motyvavimą ir ugdymo proceso tobulinimą.

Daug dėmesio buvo skiriama asmeninėms dalyvių įžvalgoms, apmąstymams, naujų idėjų generavimui, jų pristatymui. Dalyviai galėjo drąsiai dalytis savo patirtimi, lūkesčiais, kelti aktualius probleminius klausimus, iniciatyvas ar temas, ieškoti jų sprendimų, diskutuoti, mokytis vieni iš kitų.

Tikime, kad konferencijoje įgytos žinios, vykdytos praktinės veiklos ir dalijimasis patirtimi bus puiki paskata mokyklų vadovams imtis ryžtingų veiksmų, siekiant inovatyvios ateities, kuri prasideda šiandien.

Dovilė Nevieraitė, Aušra Gutauskaitė
Projekto „Ugdymo turinio naujovių sklaidos modelis“ veiklų specialistės

 

 
Informacija atnaujinta 2015-10-01 14:47:42